Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Opór wobec opresji – Collins i Zełenski: spotkanie w Galerii Strumiłło w Maćkowej Rudzie 17

22 lipca 2022 @ 19:00 - 22:00

„Opór wobec opresji, czyli onegdaj Collins, teraz Zełenski: podobieństwa, różnice, skutki.”
Punktem odniesienia do fenomenu Zełenskiego będą losy Michaela Collinsa, przywódcy niepodległej Irlandii w roku 1922.
Właśnie wydana biografia prezydenta Ukrainy posłuży jako wstęp do panelu dyskusyjnego – spotkanie z autorem książki, red. Wojciechem Rogacinem (redaktor naczelny dziennika „Polska Times”) oraz dr hab. Wawrzyńcem Konarskim (politolog, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie).
Wojciech Rogacin – dziennikarz od 30 lat zajmujący się sprawami zagranicznymi, w tym krajami byłego ZSRR. Obecnie jest redaktorem naczelnym Polski Times, wcześniej był korespondentem zagranicznym m.in. w Gazecie Wyborczej i Newsweeku, dla którego relacjonował wojnę w Iraku.
Wawrzyniec Konrad Konarski – dr hab., profesor uczelniany w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie i rektor tej uczelni od 2019, uprzednio zatrudniony w UJ, SWPS i UW. Badacz zagadnień etnokulturowych i polityczno-ustrojowych w systemach demokratycznych i autorytarnych oraz wybranej problematyki w ramach najnowszej historii politycznej oraz etnopolityki, w tym nacjonalizmów i regionalizmów na tle nowożytnej perspektywy historycznej z uwzględnieniem terytoriów celtyckich w Europie (zwłaszcza Irlandii), państw nordyckich, Europy Środkowo-Wschodniej, wybranych państw w Ameryce Łacińskiej i Azji Wschodniej, byłych ‘białych dominiów brytyjskich’, a także irlandzkich i polskich społeczności imigracyjnych w Australii i USA.

Szczegóły

Data:
22 lipca 2022
Godzina:
19:00 - 22:00

Miejsce wydarzenia

Maćkowa Ruda 17
Maćkowa Ruda, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj