Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Opowieść ze Śnieżnej Krainy. Bajka taneczna w Suwałkach

14 grudnia 2019 @ 17:00 - 15 grudnia 2019 @ 17:00

20zł

Dawno temu, w krainie, gdzie zima ścina lasy i jeziora lodem. Na skraju miasteczka mieszkali rezolutna i odważna Kaja oraz Bartek, chłopiec z talentem do wpadania w tarapaty, z których trzeba go było ratować. Aż pewnej srogiej zimy, w mieścinie zjawiła się tajemnicza postać… Zjawiła, pobyła i narobiła niemałego zamieszania. Czy dwójce przyjaciół uda się wybrnąć z kłopotów?

14-15.12.2019, godz. 17.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 20 zł lub w kasie SOK| spektakl familijny
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca

Dawno, dawno temu, a może wcale nie tak dawno. W krainie, gdzie wiosna budzi do życia kolorowe kwiaty i łąki, a zima ścina lodem wszystko na biało, w maleńkim domku na skraju miasteczka mieszkała Kaja. Wyjątkowo rezolutna to była dziewczynka, odważna i sprytna, o dobrym sercu. Przyjaźniła się z Bartkiem, chłopcem bystrym i śmiałym, acz niefrasobliwie podchodzącym do kłopotów. Z tego powodu co i rusz wpadał w tarapaty, z których udawało mu się wybrnąć dzięki pomysłowości niezawodnej przyjaciółki. Aż pewnej srogiej zimy, kiedy spadł śnieg tak gęsty, że zasypał dachy domów, w mieścinie zjawiła się tajemnicza postać… Zjawiła, pobyła i narobiła niemałego zamieszania. Jakiego? Ta tajemnica wyjaśni się podczas spektaklu.

Grudniowy spektakl Suwalski Ośrodek Kultury to propozycja dla całych rodzin. Familijna wyprawa do wydawałoby się zwyczajnego miasteczka, które okaże się nie być wcale takie zwyczajne, bo dziać się w nim będą prawdziwie magiczne historie. Razem przeżyją wspaniałą przygodę, która szczególnie młodym widzom dostarczy dreszczyku emocji i ciepłego morału – że przyjaźń, miłość i empatia potrafią pokonać wszelkie przeciwności i zmienić świat na lepszy, a dorosłym przypomni czas dziecięcych zabaw i niezwykłych baśni.

Na scenie zobaczymy pełnych energii, młodych i utalentowanych tancerzy z zespołów Suwalskiego Ośrodka Kultury – Studia Tańca Dotyk i Radość, szlifujących swoje umiejętności pod okiem instruktorów Ewy Niedźwieckiej i Iryny Popovej, która jest także reżyserem, autorką scenariusza choreografii.

Twórcy:
scenariusz autorski, reżyseria, choreografia, kostiumy i opracowanie muzyczne • Iryna Popova
projekt ilustracji do plakatu • Halina Mackiewicz
opracowanie plastyczne, rekwizyty • Halina Mackiewicz, Mieczysław Iwaszko, Marta Taraszkiewicz, Kazimierz Gomułka
projekt plakatu • Andrzej Adamin
reżyseria świateł • Grzegorz Świerzbin
reżyseria dźwięku • Leszek Kozłowski
multimedia • Kamil Maczułajtis
koordynacja produkcji • Mirosław Jankowski

Szczegóły

Start:
14 grudnia 2019 @ 17:00
Koniec:
15 grudnia 2019 @ 17:00
Koszt:
20zł

Miejsce

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: