Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarcie Kawiarenki Artystycznej w Suwałkach

6 grudnia 2021 @ 17:30 - 19:00

W poniedziałek, 6 grudnia, Suwalski Ośrodek Kultury i Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy “Prolog” prowadzona przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów serdecznie zapraszają na otwarcie Kawiarni Artystycznej w SOK. To będzie miejsce niezwykłe, bo prowadzone przez niezwykłych ludzi – osoby w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami – uczniów Prologu.

W najbliższy poniedziałek, 6 grudnia o godzinie 17.30, w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Noniewicza 71 nastąpi uroczyste otwarcie niezwykłego miejsca – Kawiarni Artystycznej. To niezwykłe przedsięwzięcie, ponieważ jego bohaterami są osoby w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami – uczniowie Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Prolog” prowadzonej przez Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów.

W menu dobra, profesjonalnie zaparzona kawa, herbata w niebanalnych smakach, pyszne, domowe ciasta oraz chwila oddechu, zatrzymania się na rozmowę i uśmiech, a także kontakt ze sztuką – tuż obok znajduje się Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20, a w budynku SOK odbywa się wiele różnorodnych przedsięwzięć artystycznych, od zajęć i warsztatów, przez spotkania i spektakle, po koncerty na scenie kawiarni. Wstęp na wydarzenia jest nieodpłatny.

„Zależy nam na tym, aby każdy człowiek miał szansę na pracę, kontakt z drugim człowiekiem, decydowanie o sobie, aby pomimo różnorodności nikogo nie wykluczać i wszystkim dać szansę. Naszym pragnieniem jest, by właśnie tutaj, w tak przyjaznych okolicznościach, przy profesjonalnie zaparzonej kawie, niebanalnej herbacie, przepysznych, domowych ciastach można było miło spędzić czas, porozmawiać, zatrzymać się na chwilę. Miejsce to ma sprzyjać integracji i budowaniu wzajemnego szacunku.” – czytamy na fejsbukowym profilu miejsca.

Działanie Kawiarni ma na celu usamodzielnianie oraz aktywizację zawodową młodych ludzi, wspieranie ich umiejętności społecznych i samodzielności. Uczniowie „Prologu” ukończyli profesjonalne szkolenia baristyczne i kelnerskie, dzięki którym mogą świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie.

„Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że możemy współpracować z „Prologiem”.” – mówi Agnieszka Małka z SOK – „Przełamywanie stereotypów to jedna sprawa, niezwykle ważna, ale nie tylko o to nam chodziło. Chcieliśmy, żeby nasza kawiarnia była miejscem spotkań, tych artystycznych, ale i tych codziennych. Wszyscy żyjemy w wielu różnych światach naraz; te światy mogą i powinny się przenikać. Wierzymy, że nasza Kawiarnia będzie takim miejscem. Zapraszamy!”

Miejsce powstało dzięki współpracy Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów i Suwalskiego Ośrodka Kultury. Ponieważ jest to inicjatywa społeczna, kawiarnia będzie czynna podczas imprez i wydarzeń organizowanych i współorganizowanych przez SOK.

Szczegóły

Data:
6 grudnia 2021
Godzina:
17:30 - 19:00

Miejsce wydarzenia

SOK, Noniewicza
ul. Noniewicza 71
Suwałki, Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: