Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarcie wystawy „Andrzej Strumiłło – Człowiek – Przestrzeń” w galerii Stara Łaźnia w Suwałkach

30 kwietnia @ 18:00 - 19:00

Galeria Sztuki Stara Łaźnia zaprasza na przekrojową wystawę malarstwa, rysunku i fotografii wybitnego artysty Andrzeja Strumiłły. Wśród ponad 200 eksponatów zobaczymy prace ze zbiorów prywatnych, głównie rodziny spadkobierców artysty, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i Muzeum Okręgowego w Suwałkach, również te nieprezentowane wcześniej w Suwałkach.

wernisaż 30.04.2021 godz. 18.00
GS Stara Łaźnia, ul. A. Wajdy 3

wystawa czynna od 30.04 do 30.09.2021
organizacja zwiedzania zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

To kolejna ważna wystawa w prowadzonej przez Suwalski Ośrodek Kultury Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Ekspozycja pod tytułem „Andrzej Strumiłło – Człowiek – Przestrzeń” prezentuje dzieła z bogatego dorobku twórczego tego wybitnego artysty i ogromnej liczby dyscyplin, które uprawiał: malarstwo, rysunek i fotografię, rzeźbę. Wystawa będzie prezentowana przez blisko pół roku, od kwietnia do września 2021 r.

Założeniem artystycznym wystawy była prezentacja zróżnicowanej, przekrojowej ekspozycji, z zaakcentowaniem najbardziej charakterystycznych cech twórczości Andrzeja Strumiłły. Wśród wielości eksponatów – zobaczymy ich przeszło dwieście! – obecne są także takie, które dotąd nie były prezentowane w Suwałkach. Prace pochodzą ze zbiorów prywatnych, głównie rodziny spadkobierców artysty, z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Bogatą ekspozycję uzupełniają niezwykły artystyczny katalog, plansze przedstawiające odręczne notatki i szkice artysty, pamiątki oraz pokazy cyfrowe. Warto podkreślić, że słowo wstępne do katalogu skreślił „artysta słowa”, poeta i eseista Wojciech Kass, a autorem zamieszczonej w katalogu biografii Andrzeja Strumiłły jest jego biograf, wydawca i animator kultury Zbigniew Fałtynowicz.

Kuratorem wystawy jest Anna Strumiłło.

Wernisaż wystawy pierwotnie planowano na 9.04.2021 r., w pierwszą rocznicę śmierci Andrzeja Strumiłły, z uwagi na pandemiczne obostrzenia przeniesiono wydarzenie na 16 kwietnia br. Niestety również ta data musiała ulec zmianie na 30 kwietnia br.

Wystawa stanowi część szeroko zakrojonych działań Suwalskiego Ośrodka Kultury promujących twórczość Andrzeja Strumiłły. Dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu SZTUKI WIZUALNE 2021 otrzymał projekt SOK pn. “Andrzej Strumiłło. Psalmy, kamienie, pejzaże”. Wsparcie w wysokości ponad 31.o00 zł pozwoli znacząco rozbudować edukacyjny kontekst stałej wystawy dzieł artysty prezentowanych w Galerii Sztuki Stara Łaźnia (Kolejny projekt artystyczny SOK z dofinansowaniem Ministra Kultury >>).

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy zajęć są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

Szczegóły

Data:
30 kwietnia
Czas:
18:00 - 19:00

Miejsce

Galeria Sztuki Stara Łaźnia
Bulwary nad Czarną Hańczą
Suwałki, Poland
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: