Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

„Poczucie światła” Michała Cieślukowskiego – wernisaż wystawy w Augustowie

30 czerwca 2023 @ 18:00 - 19:00

Free

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają 30 czerwca 2023r. o godz. 18:00 do Małej Galerii APK przy Rynku Zygmunta Augusta 9 na wernisaż wystawy malarstwa Michała Cieślukowskiego pt. „Poczucie światła’.

Artysta urodził się w 1991r. w Augustowie, rysuje i maluje od najmłodszych lat. Uczył się w Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, gdzie otrzymał solidne podstawy do dalszego tworzenia. W kolejnych latach zajmował się głównie innymi dziedzinami rzemiosła i sztuki – stolarstwem, ciesielstwem, pozłotnictwem, grą na perkusji. Od 10 lat żyje i tworzy w Warszawie, gra na perkusji w takich zespołach jak Żywiołak i Bobby the Unicorn, tworzy meble, a przede wszystkim maluje portrety. Jego prace w duchu ekspresjonizmu i popart wyróżnia charakterystyczna paleta barw – nierealistyczna i jaskrawa. Odzwierciedla niezwykły sposób w jaki widzi autor. Michał bowiem od dzieciństwa ma niesprawne oko, które przetwarza jedynie kolorowe rozbłyski światła. Jego prace można było oglądać na kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych, są także z powodzeniem sprzedawane na aukcjach.

Zapraszamy na wernisaż i spotkanie z Michałem Cieślukowskim 30 czerwca oraz do odwiedzania wystawy do 15 lipca.

Wstęp wolny

– – –

APK

Urodziłem się z niesprawnym prawym okiem, a więc na świat patrzę tylko lewym. Jednak to nie jest takie proste.

Moje niesprawne oko miało przypadłość „oka leniwego” w skutek czego płat potyliczny i ciemieniowy- odpowiedzialne za widzenie, kojarzenie i rozpoznawanie barw oraz głębi – odłączyły je dosłownie od wszelakich funkcji rejestrowania obrazu. Poza jedną – Poczucia Światła. Gdy zamknę sprawne oko, widzę świat przeobrażony, bez wyraźnych kształtów, tylko plamy różnobarwnego światła. Moje obrazy to próba zderzenia tej iluzji świateł z rzeczywistością.

Details

Date:
30 czerwca 2023
Time:
18:00 - 19:00
Cost:
Free

Venue

Augustowskie Placówki Kultury – Miejski Dom Kultury
Rynek Zygmunta Augusta
Augustów, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj