Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki w PUZ w Suwałkach

12 maja @ 10:00 - 14:00

Bezpłatnie

Już 12 maja rusza suwalska odsłona Podlaskiego Festiwali Nauki i Sztuki! Patio Uczelni zamieni się tego dnia w miejsce doświadczeń, pokazów i animacji. Na przedszkolaków, uczniów i młodzież czeka 7 wyjątkowych stacji oraz dodatkowe atrakcje (m. in. pracownia Wirtualnej Rzeczywistości):

Ratuj życie
Pokaz i kurs pierwszej pomocy – stacje z pokazami ratowania życia realizowane przez studentów i wykładowców ratownictwa medycznego.

Zdrowie i piękno
Pokaz i warsztaty charakteryzacji, zabiegów kosmetycznych, makijażu i masażu przygotowane przez studentów i wykładowców kosmetologii.

Technologia 3D
Drukowanie i skanowanie 3D – pokaz i prezentacja przygotowana przez studentów i wykładowców Wydziału Politechnicznego

Bądź bezpieczny
Centrum kryminalistyczne – pokaz sprzętu, pokaz zbierania śladów z miejsca przestępstwa – przygotowane przez studentów i wykładowców bezpieczeństwa wewnętrznego.

Lego – nauka programowania
Pokaz programowania z użyciem klocków lego przygotowany przez studentów i wykładowców pedagog

Kolorowy i tajemniczy świat chemii
Pokazy i eksperymenty chemiczne, fizyczne i termowizyjne przygotowane przez studentów i wykładowców Wydziału Politechnicznego

Kolorowy zawrót głowy
Animacje i kreatywne zabawy naukowe dla najmłodszych przygotowane przez studentów pedagogiki.

Tegoroczny Festiwal wsparciem i patronatem objął Minister Edukacji i Nauki, a także Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty,  Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomży i Prezydent Miasta Suwałki. Już po raz osiemnasty podlaskie uczelnie zapraszają wszystkich mieszkańców naszego regionu do udziału spotkaniach, warsztatach, wykładach czy pokazach. To największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę w sposób bardzo przystępny.

Skierowana nie tylko do uczniów i studentów, ale też do przedszkolaków i osób starszych. Nie liczy się ani wiek, ani płeć, ani wykształcenie uczestnika. Liczy się CIEKAWOŚĆ! Celem Festiwalu jest upowszechnianie tematyki i osiągnięć naukowych na regionalnych uczelniach wyższych. Chcemy zwrócić uwagę na wartość i przydatność badań oraz przybliżyć je w jak najbardziej zrozumiałej, atrakcyjnej formie, pozwalającej na rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Otwarta formuła oraz różnorodność imprez festiwalowych pozwoli uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, medycznych, przyrodniczych oraz humanistycznych i społecznych.

Limit miejsc jest ograniczony, dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt: dzial.promocji@puz.suwalki.pl

Szczegóły

Data:
12 maja
Godzina:
10:00 - 14:00
Koszt:
Bezpłatnie

Miejsce wydarzenia

Państwowa Uczelnia Zawodowa
Noniewicza 10
Suwałki, Poland
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: