Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem w Suwałkach

18 maja @ 15:00 - 17:00

Leszek Lewoc Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach ma zaszczyt zaprosić na Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem połączony z odsłonięciem pomnika Dziecka Nienarodzonego w dniu 18 maja 2020 r .

Msza Święta Pogrzebowa zostanie odprawiona w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa) przy ul. Kościuszki 58 o godz. 15:00.

Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem spełnia potrójną rolę. Po pierwsze dzieci zmarłe na skutek poronienia mają swój grób, w pełnym tego słowa znaczeniu, po drugie jest to symboliczne miejsce modlitwy dla rodziców, którzy utracili dziecko dużo wcześniej i nie wiedzą co się z nim stało, po trzecie jest to forma zadumy dla osób, które nie są do końca przekonane o tym, że z człowiekiem mamy do czynienia od momentu poczęcia.

Miasto Suwałki na własny koszt dokonuje pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem 4 razy w roku. Od 2016 r. w 17 zorganizowanych pochówkach godne miejsce na cmentarzu znalazło 411 dzieci utraconych . Do grobu złożymy ciała 14 dzieci.

W br. pogrzeby odbędą się 18 września i 11 grudnia.

Szczegóły

Data:
18 maja
Czas:
15:00 - 17:00

Miejsce

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Suwałki, Polska + Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: