Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pokaz 11. Międzynarodowego Festiwalu Grand Off w Suwałkach

15 maja 2018 @ 18:00 - 16 maja 2018 @ 18:00

10zł

Jedenaście filmów 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Grand Off, promującego kino niezależne w Polsce. Zobaczymy obrazy wybrane spośród prawie czterech tysięcy zgłoszonych, poruszające ważne i ciekawe tematy, oferujące świeże spojrzenie, warte obejrzenia, najlepsze. Festiwal Grand OFF to najważniejsza. Tylko 10 zł za dwa dni projekcji.

XI GRAND OFF. Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata
Wtorek-środa, 15-16.05.2018, godz. 18:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5, bilety: 10 zł (za dwa dni)

POKAZ NAJLEPSZYCH FILMÓW 11. Międzynarodowego Festiwalu Grand Off
Wtorek, 15 maja

„The Servants” (Francja, Liban) –  Najlepsza Reżyseria
reżyser: Marwan Khneisser
nominowany: Marwan Khneisser
czas trwania: 25 minut

Grupa beztroskich biesiadników spotyka się w odizolowanej willi na brzegu morza. Przy tej okazji Nabil, który opiekuje się domem, i jego cała rodzina spotykają starego znajomego, groźnego przywódcę grupy. To spotkanie przywołuje brutalne i bolesne wspomnienia.

„Le Soutien-Gorge” (Francja)  – Najlepszy Scenariusz 
reżyser: Laurent Firode
nominowany: Laurent Firode
czas trwania: 15 minut

Listopad 2015 roku, rząd prosi obywateli o wywieszenie na balkonach flagi francuskiej w hołdzie ofiarom ataków terrorystycznych.

„Watu Wote” (Niemcy) – Najlepsze Zdjęcia
reżyser: Katja Benrath
nominowany: Felix Striegel
czas trwania: 22 minuty

Od dekady Kenia była celem ataków terrorystycznych Al-Shabaaba. Rośnie atmosfera lęku i wzajemnej nieufności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami. W grudniu 2015 r. muzułmańscy pasażerowie autobusu pokazali, że solidarność może zwyciężyć.

„How to save your darling” (Włochy) – Najlepszy Montaż
reżyser: Leopoldo Caggiano
nominowany: Leopoldo Caggiano
czas trwania: 6 minut

Sztuka życia w parze, czyli o rozwiązywaniu problemów, których żyjąc samotnie się nie ma.

„Inside The Wardrobe” (Francja) – Najlepsza Scenografia 
reżyser: Sebastien Carfora
nominowany: Michel Carmona
czas trwania: 25 minut

W świecie, w którym powierzchowność jest ważniejsza niż to, co w środku, Frank stracił wszystko i obecnie żyje na ulicy. Żeby przeżyć i powrócić do społeczeństwa, może liczyć jedynie na własne umiejętności adaptacji, wyjątkową wyobraźnię, garnitur i swoją szafę…

„On Time” (USA) – Najlepsza Aktorka
reżyser: Xavier Burgin
nominowana: Inger Tudor
czas trwania: 15 minut

Zdesperowana i bezrobotna matka mieszkająca w South Central w Los Angeles, przez wzgląd na swoje dziecko zmuszona jest do podjęcia niebezpiecznej decyzji.

16 maja

„Master of the class” (Francja) – Najlepszy Aktor
reżyser: Hakim Zouhani
nominowany: Sébastien Chassagne
czas trwania: 25 minut

Berry jest nauczycielem w szkołach klasy robotniczej. Ma nadzieję, że jego praca na zastępstwo wkrótce zmieni się na etat. Dzisiejszy dzień będzie decydujący – po raz pierwszy będzie miał inspekcję z Ministerstwa Edukacji.

„Bus Story” (Hiszpania) – Najlepsza Fabuła
reżyser: Jorge Yudice
czas trwania: 10 minut

Jak każdego poranka, bohater obserwuje nieznajomą śpiącą w autobusie. Nigdy z nią nie rozmawiał, ale wie, na którym przystanku wysiada z autobusu. Problem w tym, że dziś ona nie budzi się na czas i zaraz przejedzie swój przystanek. Czy powinien ją obudzić?

„Nie sądzić” (Polska) – Najlepszy Dokument
reżyser: Magdalena Lubańska, Pawlina Carlucci Sforza
czas trwania: 34 minuty

Piotr i Henryk szykują się do obchodów Misterium Męki Pańskiej, w którym grają rolę Judasza i Jezusa. Wydarzenie religijne staje się tłem do refleksji na temat tragicznych wydarzeń jakie dotknęły miasteczko Przeworsk, z którego pochodzą. W odważny i uczciwy sposób stają twarzą w twarz z – jak się okazuje – nadal niezabliźnionymi ranami wciąż żywej przeszłości.

„A terrible Hullabaloo” (Irlandia) – Najlepsza Animacja
reżyser: Ben O’Connor
czas trwania: 9 minut

Historia młodego Vinny’ego Byrne’a, 15-letniego chłopaka, który walczy o Irlandię w Powstaniu wielkanocnym. W wieku 78 lat Vinny wspomina czasy w otoczeniu wolontariuszy, którzy zabrali go do miasta. Dzięki ręcznie robionej miniaturowej scenografii i lalkom, film relacjonuje z pierwszej ręki unikalne wspomnienia z powstania w Dublinie w 1916 r.

„Ja i Mój tata” – Najlepszy Film Polski
reżyser: Aleksandra Pietrzak
czas trwania: 30 minut

Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na pogłębiającą chorobę Alzhaimera. Syn chce nareszcie poznać ojca i zbliżyć się do niego, co z każdym dniem staje się coraz trudniejsze.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 87 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która w tym roku odbędzie się 2 grudnia. Wcześniej, w czasie festiwalu, w jednym z warszawskich kin, dedykowany jest widzom bardzo zróżnicowany, interesujący program.

Na festiwal nadesłano 3909 filmów ze 117 krajów całego świata.

Na każdym festiwalu przyjmujemy i nagradzamy gości specjalnych. Do dzisiaj honorowe statuetki otrzymali: Marcel Łoziński, Krzysztof Zanussi, Cezary Harasimowicz, Allan Starski, Jiri Menzel, Agnieszka Holland, Janusz Gajos, Lech Majewski, Jerzy Hoffman, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Janusz Majewski, Emilia Krakowska, Wojciech Wójcik oraz Piotr Fronczewski.

Szczegóły

Początek:
15 maja 2018 @ 18:00
Koniec:
16 maja 2018 @ 18:00
Koszt:
10zł
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: