Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pokaz filmu „Eastern” w cyklu DKF 13 w Suwałkach – ZMIANA TERMINU

7 kwietnia @ 18:00 - 20:00

12zł

Polska w niedalekiej przyszłości. Świat, w którym broń jest legalna, rzeczywistością rządzi prawo silniejszego, a krwawe pojedynki zwaśnionych rodów odbywają się pod okiem monitoringu. Na zamkniętym osiedlu, między dwiema dziewczynami wplątanymi w rodzinne porachunki, toczy się osobliwa gra. Czy uda im się przechytrzyć obowiązujący je przymus zemsty? 

7.04.2021, godz. 18.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5, b
ilety: 12 zł 

Najnowsze polskie dzieło oraz pełnometrażowy debiut Piotra Adamskiego jest dystopijną opowieścią o Polsce, w której broń jest legalna, a ludzi obowiązuje kodeks krwi. Wielokrotnie nagradzany film to must-watch dla wszystkich, którzy myślą że w Polsce powstają tylko komedie romantyczne na gwiazdkę.

“Eastern” to szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

„Eastern” otrzymał trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu Pro8l3m za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. „przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela”. Film jest pełnometrażowym debiutem Piotra Adamskiego, który jest zarówno reżyserem filmowym, jak i artystą wizualnym.
Reżyseria: Piotr Adamski

Scenariusz: Piotr Adamski, Michał Grochowiak
Obsada: Maja Pankiewicz, Paulina Krzyżańska
Zdjęcia: Bartosz Nalazek
Producenci: Polska
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2019
Czas trwania: 78 minut
Premiera kinowa: 13.06.2019

Szczegóły

Data:
7 kwietnia
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
12zł

Miejsce

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: