Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Pokaz filmu ‚Kraina wielkiego nieba” w cyklu DKF Kinochłon w Augustowie

Luty 11 @ 18:30 - 21:30

W swoim tekście o tym filmie, Jakub Socha, którego zaprosiliśmy do Augustowa pisze:

„W „Krainie wielkiego nieba” Paul Dano pokazuje drobne tąpnięcia, małe eksplozje i większe implozje, które są solą mieszczańskiego życia, rzeczywistość, która nie dorasta do marzeń, ludzi, którzy nie dorastają do rzeczywistości”

– nieco tajemniczo, poetycko i nie da się zaprzeczyć- intrygująco.

Ten film to debiut reżyserski aktora Paula Dano, którego kojarzyć możecie z „Aż poleje się krew”, „Labirynt”, „Młodość”. Wiemy, że jest dobrym aktorem, nie wiemy (jeszcze) jak skroił film. Ten wieczór ma służyć temu byśmy się dowiedzieli..

Jakub Socha pierwszy raz był w Augustowie 17 XII 2013. Wtedy rozmawialiśmy o „Idzie”, skromnym, ważnym filmie, który miał w sobie coś co pozwalało wróżyć, że to będzie ważny film. Potem Jakub przyjechał jako turysta, chodź raczej powinniśmy powiedzieć do filmu „Turysta”(był rok 2015). Rozmawialiśmy o tym czy umiemy przewidzieć swoje reakcje w ekstremalnych sytuacjach. Potem, staraliśmy się parę razy by ponownie nas odwiedził, ale nie mógł, bo pracował. Napisał książkę o wielkim filmowym samotniku pt.:”Żebrowski”.

Jakub Socha – krytyk filmowy. W magazynie dwutygodnik.com kieruje działem filmowym. Laureat Konkursu im. K. Mętraka, dwukrotnie nominowany do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa. Współautor książki DOCąd. Rozmowy z polskimi dokumentalistami, publikował m.in. w „Kinie” i w „Filmie”. Urodził się w Stalowej Woli, studiował w Poznaniu, mieszka w Warszawie.

Kraina wielkiego nieba
Dramat, USA, 2018
czas trwania: 105 min.
Reżyseria: Paul Dano
Obsada: Carey Mulligan, Jake Gyllenhaal

Jeanette i Jerry są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

Rezerwacje i sprzedaż biletów: MDK lub na godzinę przed seansem w holu kina.
Rezerwacje/info: 87 643 36 59 lub 790 22 85 60

Szczegóły

Data:
Luty 11
Czas:
18:30 - 21:30

Miejsce

Kino ISKRA
ul. 3 Maja
Augustów, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: