Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pokaz filmu „Licorice Pizza” w cyklu DKF Kinochłon w Augustowie

28 lutego @ 18:30 - 21:00

15zł

Powrót do czasów, w których, niczym w lukrecji, tyle samo goryczy i słodyczy – właśnie w taką nieoczywistą podróż sentymentalną zabierze nas w najbliższy poniedziałek DKF KINOCHŁON!

Zapraszamy Państwa 28. lutego 2022 do augustowskiego kina Iskra, gdzie o godz. 18:30 rozpocznie się seans najnowszego filmu Thomasa Paula Andersona pt. „Licorice Pizza”. To osadzona w latach 70 ubiegłego wieku szalona, młodzieńcza love story, której bohaterami są 15-letni Gary (Cooper Hoffman) i dwudziestoparoletnia Alana (Alana Haim). A w tle czas przemian społeczno-gospodarczych oraz charakterystyczny dla tamtego czasu kult wolnej miłości.

Jak przystało na film Andersona (twórcy m.in. „Nici widmo”, „Mistrza”, „Aż poleje się krew” i „Magnolii”) pełno tu odwołań do klasyki kina, ale nie tylko – stroje, fryzury, auta, sklepowe witryny, domowe meble i sprzęty, szalone, trochę niedorzeczne pomysły na własny biznes – wszystko tworzy wspaniały, sentymentalny i, przede wszystkim, wierny obraz czasów, w których powstawały pierwsze hollywoodzkie wielkie produkcje. Jeśli dołożymy do tego fantastyczną grę aktorską, otrzymamy receptę na prawdziwy hit kinowy!

O fenomenie lat 70, magii hollywoodzkich produkcji tamtych czasów oraz o samym filmie „Licorice Pizza” podyskutujemy z Bartoszem Żurawickim – pisarzem, dramaturgiem, dziennikarzem i krytyk filmowym, autorem m.in. powieści „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota”, „Ja, czyli 66 moich miłości” i „Festiwale wyklęte”, współautorem „Homofobii po polsku” czy „Autorów polskiego kina”. Drugim gościem tego wieczoru będzie nasz dobry przyjaciel, Maciej Białous z Uniwersytetu w Białymstoku – socjolog, wolontariusz Fundacji UwB, w pracy naukowej zajmujący się, między innymi, socjologią filmu.

Zapowiada się interesujący wieczór z fantastycznym filmem w roli głównej, liczymy na Państwa obecność – zapraszamy!

APK – DKF KINOCHŁON

– – –

Cennik biletów:

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Szczegóły

Data:
28 lutego
Godzina:
18:30 - 21:00
Koszt:
15zł

Miejsce wydarzenia

Kino „Iskra”
ul. 3 Maja
Augustów, Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: