Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pokaz filmu „Stalag IF Sudauen” w Suwałkach

12 września @ 18:00 - 20:00

Free

Zapraszamy na projekcję filmu „Stalag IF Sudauen” oraz spotkanie z twórcą filmu Krzysztofem Dawidem Kowalewskim w Kawiarence Artystycznej.

12.09.2023, godz. 18.00
Kawiarenka Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71

wstęp wolny

zamów transport door-to-door >>


Film dokumentalny o niemieckim obozie jenieckim Stalag IF Sudauen to projekt, który powstał w oparciu o dostępne materiały historyczne oraz relacje świadków i historyków. Celem filmu jest przybliżenie widzom faktów o funkcjonowaniu obozu oraz uzmysłowienie dramatu ludzi, którzy w męczarniach stracili życie.

Inspiracją do stworzenia filmu dokumentalnego była książka Pana Edmunda Sobonia pt.: „Stalag IF Sudauen – piekło pod niebem suwalskim”. Powyższa książka to najobszerniejsze opracowanie traktujące o istnieniu obozu Stalag IF. Są w niej zawarte relacje żyjących świadków i rodzin tych, którzy już odeszli.

Szacunkowa liczba 50 000 ofiar spotkała się z historyczną obojętnością. Dla porównania obóz Stalag IB w Olsztynku w którym zginęła podobna liczba jeńców wojennych, doczekał się własnego muzeum z profesjonalnie wykonanymi makietami obozu, mnóstwem pamiątek i interaktywnymi tablicami multimedialnymi.

W obozie Stalag IF Sudauen przetrzymywani byli głównie rosyjscy jeńcy wojenni, ale znajdowali się tam również Polacy, Żydzi, Włosi i Azjaci.

Źródło: https://stalag.pl/o-projekcie/

Szczegóły

Data:
12 września
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Kawiarenka artystyczna SOK
Noniewicza 71
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj