Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pokaz filmu „Stracone złudzenia” w cyklu DKF Kinochłon w Augustowie

17 października 2022 @ 18:30 - 20:00

15zł

W poniedziałek 17 października o godz. 18:30 DKF KINOCHŁON zaprasza do kina Iskra na „Stracone złudzenia” Xaviera Giannoli. Film przeniesie nas do XIX wieku, gdzie poznamy początkującego poetę Luciena, który w poszukiwaniu popularności, sławy oraz, przede wszystkim, źródła sfinansowania publikacji jego „poezji”, postanawia wyjechać z rodzinnych, prowincjonalnych stron. Nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton, co staje się pretekstem dla przeprowadzki do Paryża. Jednak na paryskich brukach roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo poetyczne klepanie biedy. Jaką drogę wybierze 20-letni Lucien de Rubempré? – przekonajcie się razem z nami. Zdradzimy jedynie tyle, że porzuci poezję na rzecz dziennikarstwa…

Ten obsypany Cezarami film jest niezwykle udaną adaptacją powieści Honoré de Balzaca, która świetnie pokazuje ponadczasowość XIX-wiecznej prozy. Ale to błyskotliwa reżyseria sprawia, że obraz trafia w samo sedno współczesnych dyskusji o awansie społecznym, elitach i mediach chodzących na sznurku tych elit. Czy wszystko jest na sprzedaż i liczy się tylko ten, kto zapłaci więcej?

Na to i inne pytania stawiane nie tylko w XIX-wiecznej, paryskiej rzeczywistości spróbujemy odpowiedzieć razem z Michałem Dąbrowskim – pracownikiem Uniwersyteckiego Centrum Kultury, doktoranta Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych w dyscyplinie socjologia. Naukowo interesuje się socjologią duchowości, teoriami spiskowymi oraz socjologią kultury. Cieszymy się na to spotkanie, tym bardziej, że będzie to kinochłonowy debiut pana Michała!

Spędźcie z nami ten październikowy wieczór – serdecznie zapraszamy.

APK – DKF KINOCHŁON

– – –

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pokaz: 15 zł

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub w kinie „Iskra” na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Szczegóły

Data:
17 października 2022
Godzina:
18:30 - 20:00
Koszt:
15zł

Miejsce wydarzenia

Kino „Iskra”
ul. 3 Maja
Augustów, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj