Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Pokaz filmu „Trzy piętra” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

24 maja

W rolach głównych gwiazdy włoskiego kina: Alba Rohrwacher („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Córka”), Riccardo Scamarcio („Oni”, „Kod Dedala”), Margherita Buy („Moja matka”, „Habemus papam – mamy papieża”), czy Anna Bonaiuto („Boski”, „Oni”).

Pełen zaskakujących zwrotów akcji film mistrza włoskiego kina rozpoczyna się od wypadku. Ta tragedia na zawsze odciśnie piętno na małżeństwie surowego sędziego (w tej roli wystąpił sam Moretti), a inne dramatyczne zdarzenie z udziałem wiekowego sąsiada położy się cieniem na losach dwóch żyjących drzwi w drzwi rodzin. Kolejne z tytułowych trzech pięter zajmuje młoda matka, żona wiecznie nieobecnego męża. Zajęci swoimi problemami sąsiedzi nie dostrzegają jej dojmującej samotności. Włoski reżyser subtelnie nawiguje pośród splątanych interesów i skłębionych emocji, przekonując, że jedynym sposobem na rozsupłanie konfliktów – nie tylko sąsiedzkich – jest wybaczenie.

To pierwszy film Nanniego Morettiego zrealizowany na podstawie cudzego scenariusza. Krytycy dopatrują się w nim podobieństw do najlepszych melodramatów Pedra Almodóvara i trzymających w napięciu moralitetów Ashgara Farhadiego.

Szczegóły

Data:
24 maja

Miejsce wydarzenia

Cinema Lumiere
Dwernickiego 15
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: