Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Polsko-białoruskie czytanie „Pana Tadeusza” z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku

21 maja 2020 @ 19:00 - 23:00

16 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Teatru Publicznego. Tegoroczne obchody będą miały inny, niż do tej pory, charakter. Białostocki Teatr Dramatyczny wraz z artystami
z Białorusi zaprasza na czytanie fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Co roku, w maju, organizatorzy obchodów przypominali, że w teatrze – i nie tylko w teatrze – „grosze grają rolę”. To hasło obchodzonego od 2015 Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet do teatru za grosze”. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego wspierał finansowo instytucje i zachęcał je do sprzedaży biletów na spektakle za symboliczne grosze. Tegoroczna akcja została przeniesiona w całości do internetu – nie będzie „groszowych spektakli” na żywo, ale będą inne symboliczne gesty, przypominające widzom o tym święcie.

Teatr Dramatyczny, który co roku włączą się w obchody Dnia Teatru Publicznego, przygotował dla swoich widzów niespodziankę. W czwartek, 21 maja, na scenie przy ulicy Elektrycznej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie.Tego dnia, za pomocą internetu, artyści z Białegostoku połączą swoje siły z aktorami z Narodowego Teatru Akademickiego im. Janki Kupały w Mińsku na Białorusi.

Reprezentanci dwóch scen wspólnie przeczytają „Pana Tadeusza”. Czytanie fragmentów najsłynniejszego dzieła Adama Mickiewicza wyreżyseruje Alena Ghannom.

Wydarzenie „Pan Tadeusz – online” odbędzie się w czwartek, 21 maja, 2020 roku. Transmisję będzie można obejrzeć na Facebooku Teatru Dramatycznego. Początek o godz. 19.00. Gospodarzami wieczoru będą Dorota Sokołowska i Źmicier Kościn – dziennikarze Polskiego Radia Białystok. Organizatorami Dnia Teatru Publicznego są Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły

Data:
21 maja 2020
Czas:
19:00 - 23:00

Miejsce

Internet
Polska + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: