Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przystanek Oleco: spektakl „Peregrinus” od Teatru KTO w Olecku

21 lipca 2023 @ 23:30

Free

Przystanek Teatr zaprasza na spektakl „Peregrinus” od Teatr KTO , który będziecie mogli zobaczyć 21.07.2023 w Amfiteatrze Podzamcze.

(Udział w koncertach i spektaklach podczas Przystanku Olecko jest bezpłatny)
Spektakl rozpocznie się po zakończeniu koncertu „Homo Twist”, nie wcześniej niż 23:30.

Kilka słów o sztuce:
Inspirowany poezją T. S. Eliota wędrujący spektakl uliczny pokazuje dzień z życia współczesnego everymana. W efektownej wizualno-choreograficznej formie, z groteskowym przymrużeniem oka, dotkliwie obnaża pułapki współczesnego świata, w które masowo dajemy się łapać, bezrefleksyjnie tracąc linie papilarne naszych dusz. Czy zbiorowe opętanie Peregrinusów ma swój kres? Czy w tej podróży padamy ofiarami dybuków czy może sami się nimi stajemy?
W pięć sezonów od premiery zaprezentowany na ponad 50 festiwalach na całym świecie, wśród których najważniejsze to Olimpiada Teatralna (Sankt Petersburg, 2019), FiraTàrrega (Tarrega, 2018), Chalon dans la rue (Chalon-sur-Saône, 2018), Nous La Rue (Montreal, 2017), Sziget Festival (Budapeszt, 2017), Sibiu International Theatre Festival, (Sibiu, 2017), Seoul Street Arts Festival (Seul, 2016), Tbilisi International Theatre Festival (Tbilisi, 2016), The New York International Fringe, (Nowy Jork, 2016), Greenwich & Docklands International Festival (Londyn, 2016).
Nagroda Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste/Rumunia w 2016 roku.
Krytyka o spektaklu:
„Pomijając poważne tematy, Peregrinus jest również po prostu zabawny i pewnie przypomnisz sobie o nim, kiedy znów na lotnisku chwycisz rączkę walizki na kółkach.”
-San Diego Union Tribune, San Diego
„Schowani za maskami artyści Teatru KTO stali się jednym z najbardziej uderzających obrazów festiwalu. Uznany polski zespół teatralny wychodzi na ulice Nowego Jorku w ramach Fringe Al Fresco, z spektaklami plenerowymi, które zgłębiają sens życia pozbawionego duchowości, miłości i piękna.”
-Playbill.com, Nowy Jork
„Peregrinus zdaje się być czarną komedią; humor przeplata się z grozą, groteska z realizmem. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu człowieka XXI wieku – podana w niebanalny, metaforyczny sposób. Spektakl wyróżnia wspaniała gra zespołowa i oryginalna myśl reżyserska.”
-Merwan, Jerzy Zoń już nie boi się klaunów, Portalik24.pl
„Gdy tylko zaczyna się przedstawienie, na Governors Island gromadzą się tłumy. (…) Zespół wykonuje świetną robotę, komunikując się z widzami bez słów i utrzymując ichw stanie widocznego zaangażowania przez cały czas trwania spektaklu. (…)
Choreografia Eryka Makohona eksploruje zakresy rzeczywistości i iluzji, wyolbrzymiając prozaiczne ruchy dnia codziennego, by stworzyć coś zabawnego, zaskakującego, a czasem niepokojącego.”
-Alexander Douglas, Theasy.com, Nowy Jork

Scenariusz, opracowanie muzyczne, reżyseria:
Jerzy Zoń
Koncept masek
Spitfire Company
Projekt masek
Joanna Jaśko-Sroka
Wykonanie masek
Modelatornia Agnieszka Szarejko
Scenografia, kostiumy
Joanna Jaśko-Sroka
Ruch, choreografia
Eryk Makohon

Obsada:
Karolina Bondaronek, Paulina Lasyk/Agata Łabno, Magdalena Pietnoczka, Grażyna Srebrny-Rosa, Marta Zoń/Monika Daukszo, Sławek Bendykowski/Marcin Dąbrowski, Bartek Cieniawa/Krzysztof Cybulski, Tomasz Łukawski, Paweł Monsiel/Krzysztof Tyszko

Szczegóły

Data:
21 lipca 2023
Godzina:
23:30
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Amfiteatr w Olecku
Olecko, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj