Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Recital i warsztaty z Mary Rumi w Suwałkach

27 sierpnia 2022 @ 11:00 - 18:00

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej zaprasza w sobotę 27 sierpnia o godzinie 18:00 do Restauracji Rozmarino na wyjątkowy recital Mary Rumi inspirowany „Balladami i Romansami” Adama Mickiewicza. Wstęp wolny.

Tego samego dnia o godz. 11.00 odbędą się warsztaty muzyczne z Mary Rumi, która zainspiruje i podzieli się swoim doświadczeniem. Warsztaty związane są z konkursem na piosenkę do „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Zapisy w wypożyczalni dla dzieci oraz pod nr tel. 08 565 62 46. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich którzy lubią i czują muzykę.

Na zgłoszenia do konkursu na piosenkę „ Od Świtezi do Wigier” czekamy do końca września! Szczegóły na stronie: bpsuwalki.pl/konkurs-od-switezi-do-wigier/

Mary Rumi jest uznaną muzyczką z międzynarodowym dorobkiem. „Uczestniczyła w niezliczonej ilości koncertów, nagrań, spektakli czy warsztatów muzycznych w Polsce i na całym świecie.

Od 2007 r. jest niezastąpionym wokalem kobiecym zespołu muzyki celtyckiej Shannon, z którym zagrała kilkaset koncertów w całej Europie i na świecie oraz wydała cztery albumy. Również w 2019 odbyły się jedyne koncerty w duecie z Patrycją Betley, pod nazwą PAMARUNA, oraz premiera przedsięwzięcia solowego Mary Rumi Solo Act.

W 2020 roku zrealizowała Stypendium MKiDN „Kultura w Sieci” – prezentując cykl audio-video, pod nazwą „Melodie Warmii i Mazur – subiektywna selekcja pieśni” oraz stworzyła wspólnie z Małgorzatą Makowską (Dautenis, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, Kanka Franka) oraz Anią Brodą (Kapela Brodów) trio folkowo-autorskie SPLOTY (m.in. płyta „Kolęduj-My! Warmia-Mazury na Święta).

Mary Rumi jest autorką kompozycji oraz opracowań muzycznych dla licznych spektakli teatralnych (w tym dramatycznych, lalkarskich, tanecznych), oraz słuchowisk radiowych. W latach 2008-2018 pracowała na stanowisku kierowniczki muzycznej w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Obecnie współpracuje ze wszystkimi trzema olsztyńskimi teatrami: Lalkowym, Dramatycznym oraz Nowym (projekt muzyczny z Grzegorzem Gromkiem „Grechuta Kameralnie”, album „Kolęduj-My! Warmia-Mazury na Święta”2020). Prowadzi warsztaty muzyczne, chóry, jest wreszcie wziętą muzyczką sesyjną. Nagrywa z zespołami, głównie etnicznymi, jazzowymi i około-jazzowymi”.

(źródło: http://www.mariaruminska.com/bio.html)

Konkurs zorganizowano z ramach projektu „Od Świtezi do Wigier” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegóły

Data:
27 sierpnia 2022
Godzina:
11:00 - 18:00

Miejsce wydarzenia

Suwałki
ul. Patli Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj