Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Si wi! Lwowskie szlagiery z Zimnymi Draniami – koncert w Suwałkach

13 lutego @ 19:00 - 20:00

40zł

Gdzie pieśnią cię budzą i tulą do snu? Tylko we Lwowie! Si wi! Magiczny czar przedwojennego Lwowa odkryją przez nami zespół Zimne Dranie i Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Kozakiewicza. W programie koncertu najpiękniejsze piosenki przedwojennego Lwowa, klimatyczne szlagiery z fartem, z lat 30. XX w. w wyjątkowych “drańskich” aranżacjach.

Koncert odbędzie się 13.02.2022, godz. 19.00 (Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5). Bilety 40 zł (z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%).

W walentynkowej odsłonie cyklu Filharmonia Suwałk zapraszamy na pełen muzycznych perełek – klimatycznych szlagierów rodem z zaułków i placów przedwojennego Lwowa – koncert w wykonaniu zespołu Zimne Dranie w składzie:Maciej Nerkowski – wokal, Max Fedorov – instrumenty klawiszowe, Piotr Chociej – gitara basowa/kontrabas i Wojciech Bronakowski – instrumenty perkusyjne, który wystąpi z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza, w wyjątkowych aranżacjach na “Zimnodraniową” nutkę.

W repertuarze koncertu pojawią się takie przeboje jak: “My dwaj Oba cwaj” czy “Tylko we Lwowie” znane z niepowtarzalnego wykonania najsłynniejszych lwowskich batiarów, czyli Szczepka i Tońka. Kazimierz Wajda i Henryk Vogelfänger byli rodowitymi lwowiakami. Pierwszy z nich pochodził z Gródeckiej, drugi z Łyczakowa. Pseudonimy obu baciarów zostały oparte na ich przynależności do kościołów: Kazimierza Wajdy do kościoła św. Elżbiety, a Henryka Vogelfängera do kościoła św. Antoniego. W programie także: “Hulam sy ulicu”, “Hultaj”, “Pakunyk” czy “Lwów” – utwory, które rzadko można usłyszeć na żywo czy w sieci.

Zespół Zimne Dranie powstał wiosną 2011 roku. W jego skład wchodzą zawodowi muzycy z Polski i Ukrainy. Nazwa grupy została zaczerpnięta z piosenki Henryka Warsa „Już taki jestem zimny drań”. Muzycy zainspirowani twórczością kompozytorów i reżyserów lat 20. i lat 30. XX wieku postanowili stworzyć program z piosenkami z tego okresu. W 2011 roku zagrali swój pierwszy koncert, który cieszył się dużym uznaniem. Zimne Dranie stworzyli też własne aranżacje orkiestrowe polskich piosenek międzywojennych, które mieli okazję zaprezentować wraz z Suwalską Orkiestrą Kameralną. Ponadto zespół w swym repertuarze posiada hity światowej muzyki filmowej, znane i lubiane standardy jazzowe oraz polskie przeboje. Muzycy zagrali szereg koncertów dla publiczności z Polski i zza granicy, odwiedzili między innymi: Teatr Wileński na Litwie, Club Foksal w Warszawie, Zamek Królewski w Warszawie, koncert plenerowy w Supraślu, Jazz Club Tygmont w Warszawie, Kino Pokój w Białymstoku, Dom Kultury w Zambrowie, Łodzi. Zespół Zimne Dranie współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie zagrał szereg koncertów. W latach 2012 – 2015, Zimne Dranie uczestniczyli w koncertach Polskiego Chóru Pokoju.

Szczegóły

Data:
13 lutego
Godzina:
19:00 - 20:00
Koszt:
40zł
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: