Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sobota Teatralna z Efemerycznym: „Nie-żyj chwilą” i „Czego szukam?” w SOK w Suwałkach – ODWOŁANA

20 maja 2017 @ 18:00 - 20:00

10zł – 15zł

Kolejne spotkanie z monodramami w wykonaniu aktorek Teatru Efemerycznego. Na scenie Aleksandra Łukowska w „Nie-żyj chwilą” o trudnych wyborach i wyrzeczeniach, których czasem wymaga od nas miłość oraz Paulina Cieraszko w „Czego szukam?” o dylematach i rozterkach młodych ludzi na progu startu w dorosłe życie. Oba spektakle w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz będzie można obejrzeć w sobotę, 20.05.2017 o godz. 18:00 w SOK, Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5. Bilety: 15/10 zł.

NIE-ŻYJ CHWILĄ   | premiera 8.04.2017
w wykonaniu Aleksandry Łukowskiej, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Co się z nami dzieje, gdy tracimy najważniejszą osobę w swoim życiu? Czy jesteśmy gotowi zrobić dla niej wszystko? Spektakl opowiada o wielkiej miłości, o tym, do czego zdolny jest człowiek, żeby uratować kogoś, kogo kocha.

Dla bohaterki spektaklu miłość jest wartością najważniejszą. Kiedy jest zagrożona – bezpieczeństwo, pasja, a nawet rodzina stają się niczym. Odrzucając je, jest gotowa zejść z dobrej drogi i wkroczyć na złą ścieżkę. A nawet zanurzyć się w koszmarze bez reszty.

Spektakl oparto na powieści Dawida Grossmana, jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych współczesnych pisarzy izraelskich.

CZEGO SZUKAM?   | premiera 8.04.2017
w wykonaniu Pauliny Cieraszko, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Opowieść o dylematach i marzeniach młodej dziewczyny – miłości, spełnieniu w sztuce, wyborze sensownego zawodu. Jej niepokoje i lęki związane są z przyszłością. Czy świat nie wyrzuci jej poza nawias społeczeństwa, jeśli zdarzy jej się pomylić i zboczyć z właściwej ścieżki? Jest w tym przedstawieniu młodzieńczy strach przed popełnieniem błędu, jest męczące otoczenie prymitywnych rówieśników spędzających czas w kawiarniach na miałkich rozmowach. Jak w tym odnaleźć siebie i nie cierpieć?

Odpowiedzi nastolatka szuka w słowach piosenek. Mimo intensywności przeżywania przez bohaterkę „jaskółczego niepokoju” spektakl ma optymistyczny wydźwięk. Dzieje się tak także dzięki emocjom niesionym śpiewem.

Spektakl według „Po zmierzchu” H. Murakamiego i „Domu róży” H. Klimko-Dobrzanieckiego.

Szczegóły

Data:
20 maja 2017
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
10zł – 15zł
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: