Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie i promocja książki „Narodziny Królowej Jaćwingów” w Suwałkach

19 stycznia 2023 @ 17:00 - 18:00

Free

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza 19 stycznia na godzinę 17.00 do sali im. Jadwigi Towarnickiej przy ul. E. Plater 33 a na spotkanie z Justyną Orłowską i Kamilem Kamińskim autorami książki „Narodziny Królowej Jaćwingów”

„Narodziny Królowej Jaćwingów” to polska średniowieczna opowieść fantasy o zapomnianych wojownikach z Jaćwieży. Główną bohaterką powieści jest Egle, strażniczka Jaćwingów, której przyszło stawić czoła jednej z największych potęg zachodniego rycerstwa, Krzyżakom.

„Narodziny Królowej Jaćwingów” to odpowiedź na legendę arturiańską rodem ze świata Jaćwingów. Mgły Suwalszczyzny skrywają wiele tajemnic wielkiego zapomnianego wojowniczego plemienia. Jakie były powiązania Jaćwingów z wikingami? Jaką rolę odgrywały kobiety w świecie Jaćwingów?

Suwalszczyzna to kraj jezior i lasów. Sekretów i magii. „Narodziny Królowej Jaćwingów”  pokazują, że Suwalszczyznę ze Szkocją łączy wiele więcej niż się przypuszcza…

„Narodziny Królowej Jaćwingów” to opowieść o wartościach i obronie przed zagładą…

Świat Jaćwingów był zbyt długo wielkim nieobecnym polskiej wyobraźni. Dziś wraca. Warto pamiętać, że jednym z najwybitniejszych badaczy świata Jaćwingów był Aleksander Kamiński, legendarna postać polskiego harcerstwa i państwa podziemnego, autor „Kamieni na szaniec”, jednej z najważniejszych książek czasu okupacji hitlerowskiej. (źródło: regnuminspiratio.com)

Justyna Orłowska jest Suwalczanką, Szefem Centrum GovTech, Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Zapraszamy serdecznie!

Podczas spotkania można będzie zakupić książkę.

Szczegóły

Data:
19 stycznia 2023
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej
Emilii Plater 33A
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj