Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Spotkanie autorskie wokół książki Ellen Korman Mains „BUDDA W GETCIE . DUCHOWA WĘDRÓWKA W GŁĄB HOLOKAUSTU” w Krasnogrudzie

19 października 2022 @ 17:00 - 19:00

Free

Spotkanie autorskie wokół książki Ellen Korman Mains BUDDA W GETCIE. DUCHOWA WĘDRÓWKA W GŁĄB HOLOKAUSTU. Prowadzenie Krzysztof Czyżewski – 19 października (środa) 2022, godz. 17.00, Kawiarnia Literacka Piosenka o Porcelanie w Krasnogrudzie.

Kiedy córka łódzkiej Żydówki ocalałej z Holokaustu przeżywa osobliwe chwile w pociągu jadącym przez Niemcy, jej dotychczasowe życie w Ameryce czeka nagły zwrot. Aby pogodzić podstawową dobroć z niewypowiedzianym cierpieniem zadanym ludziom przez ludzi, Ellen przekracza więzi rodzinne i granice wytyczone przez religie i dociera do głębszej prawdy. W Polsce, kraju przodków, ożywa skostniała bolesna przeszłość rodziny, a wtedy dochodzi do uleczającego spotkania traumy i przebudzenia duchowego.

„Budda w getcie to do bólu uczciwa i inspirująca książka. Ellen konfrontuje się z najmroczniejszą otchłanią ludzkich doświadczeń i w sposób nadzwyczaj uczciwy usiłuje znaleźć własną drogę, aby żyć w tym niedoskonałym świecie i choćby odrobinę go naprawić. Jej duchowa ścieżka nie jest moją ścieżką, ale jej uczciwość i autentyczność są dla mnie wielce inspirujące.”

− Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski

„Książka Ellen Korman Mains to osobista opowieść o duchowej podróży w poszukiwaniu tożsamości. To także poruszająca refleksja o istocie człowieczeństwa w obliczu nietolerancji, przemocy, ludobójstwa. Żydzi, chrześcijanie, buddyści – najpierw jesteśmy ludźmi. . .  Szacunek dla odmienności, solidarność, troska i współodczuwanie to wartości, które zawsze będą aktualne. O tym właśnie jest ta książka.”

− Rafał Pankowski, profesor Collegium Civitas, współzałożyciel Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”

„Budda w getcie to przejmująca opowieść o tym, że nawet Holocaust nie mógł stać się ostatecznym rozwiązaniem tego, co zostało powiązane i co dalej się splata w obcowaniu żywych i umarłych.”

− Krzysztof Czyżewski, Autor „W stronę Xenopolis”

Wstęp wolny
Pogranicze Zaprasza

Details

Date:
19 października 2022
Time:
17:00 - 19:00
Cost:
Free

Venue

Dwór Miłosza – Kawiarnia Piosenka o porcelanie
Krasnogruda, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj