Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie w Suwałkach z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk i Weroniką Samolińską z Zarządu Krajowego Partii Razem

10 czerwca 2017 @ 17:00 - 18:00

Partia Razem zaprasza na spotkanie z Agnieszką Dziemianowicz-Bąk oraz Weroniką Samolińską. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk jest zdobywczynią nagrody Global Thinkers przyznawanej liderkom i liderom z całego świata przez magazyn Foreign Policy, docenioną za inicjatywę „Czarny Protest”. Weronika Samolińska jest członkinią Zarządu Krajowego partii Razem aktywnie zainteresowaną kwestiami pogranicza i tematyką wschodnią.

Tematem debaty będzie szeroko pojęty udział kobiet w życiu publicznym w Polsce. W dyskusji zostaną poruszone kwestie dotyczące udziału kobiet i mężczyzn oraz dysproporcji w reprezentacji w życiu publicznym i politycznym na poziomie krajowym i lokalnym.

Panelistki będą rozmawiać o potrzebie udziału kobiet w debacie publicznej, obecności kobiet w studiach telewizyjnych, radiowych, panelach i dyskusjach oraz o sposobach zwalczania nierówności w reprezentacji w tych obszarach między kobietami a mężczyznami. Jednym z zagadnień będzie wizerunek kobiet w mediach. Czy za niski udział kobiet w programach opiniotwórczych należy winić media, dziennikarzy, odbiorców, czy może wina leży po stronie samych kobiet?

Ważnym punktem dyskusji będzie także Czarny Protest i Strajk Kobiet – masowe manifestacje przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Uczestniczki rozmowy odpowiedzą, dzięki czemu możliwa była ta rekordowa w historii mobilizacja kobiet; jak wydarzenia te były przedstawiane w mediach oraz jakie wnioski należy z nich wyciągnąć.

Spotkanie odbędzie się 10 czerwca 2017 r. o godzinie 17 w Sali Widowiskowe Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Świerkowa 52.

Szczegóły

Data:
10 czerwca 2017
Godzina:
17:00 - 18:00
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa – sala
ul. Świerkowa 52
Suwałki, Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: