5.6 C
Suwałki
sobota, Grudzień 7, 2019
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z Anną Cieplak w Krasnogrudzie

Luty 4 @ 18:00 - 20:00

Darmowy

4 lutego godz. 18.00 – Pogranicze zaprasza do Krasnogrudy na spotkanie z ANNĄ CIEPLAK jedną z najzdolniejszych pisarek młodego pokolenia, autorką książki „Lekki bagaż”.

Rozmowę o książce prowadzi Krzysztof Czyżewski.

4 luty (poniedziałek) 2019 roku, godz. 18.00 / Kawiarnia literacka „Piosenka o Porcelanie” / Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie

Anna Cieplak (ur. 1988) –  pisarka, koordynatorka projektów kulturalnych. Urodziła się w roku 1988 w Dąbrowie Górniczej i tam chodziła do liceum. W latach 2007–2012 studiowała animację społeczno-kulturalną na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. W roku 2011 dostała wyróżnienie Rektora UŚ za działalność społeczną na rzecz społeczności lokalnej.

Nominowana do Nagrody Literackiej Nike, Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Gdynia. Autorka powieści „Ma być czysto” i „Lata powyżej zera”. Za swój debiut otrzymała Nagrodę im. Witolda Gombrowicza i Nagrodę Conrada.

GŁOSY O KSIĄŻCE

„Jestem pewien, że Anna Cieplak dzisiejszą Polskę zna lepiej od polityków, urzędników i tych wszystkich, którzy chcą ją zmieniać. By robić to mądrze, powinni sięgnąć po tę książkę.”

Michał Nogaś

Anna Cieplak po raz kolejny udowadnia, że ma świetne ucho i oko na otaczający świat. Jak nikt inny portretuje początkujących dorosłych z czułością i wyrozumiałością dla ich wad, frustracji i marzeń. Wie, o czym pisze.

Wydawnictwo Znak o powiesci Anny Cieplak

„Choć współczesnym trzydziestokilkulatkom żyje się nieporównywalnie łatwiej niż ich przedwojennym rówieśnikom to pierwsze kroki w dorosłość mogą być równie trudne. Lekki bagaż opowiada o tym, jak wygląda życie tych, którzy chcą pomagać i tych, którzy na tę pomoc czekają. Gdzie leży granica ingerencji w ich życie? Czy jedni i drudzy nie zamienią się z czasem rolami?”

Szczegóły

Data:
Luty 4
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy

Miejsce

Dwór w Krasnogrudzie
Polska + Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: