Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Bartoszem Michalakiem, autorem „Wajda. Kronika wypadków filmowych” w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

28 września 2021 @ 17:00 - 18:00

Bezpłatnie

Z okazji Roku Wajdy w Suwałkach – 28 września zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Michalakiem autorem książki „Wajda. Kronika wypadków filmowych”.

28 września o godz. 17.00 w sali im. J. Towarnickiej w Bibliotece przy ul. E. Plater 33A odbędzie się spotkanie z Bartoszem Michalakiem autorem książki „Wajda. Kronika wypadków filmowych”. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wejściówki do odebrania w administracji Biblioteki – ul. E. Plater 33A, II piętro.

„Kronika wypadków filmowych” – to książka, w której po raz pierwszy o tych filmach mówią ci, którzy je z Wajdą współtworzyli. Wajda jest artystą totalnym, ale też daje swoim ekipom na planie bardzo dużą wolność. Dlatego o kulisach powstawania wszystkich filmów Wajdy – od „Pokolenia” do „Wałęsy” – opowiadają jego aktorzy – Elżbieta Czyżewska, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski czy Wojciech Pszoniak, ale też członkowie ekipy technicznej: operatorzy, kompozytorzy, scenografowie. Tym samym powstała niezwykła opowieść o kulisach powstawania jednych z najważniejszych filmów w dziejach polskiego kina, ale też portret niezwykłego artysty, jakim jest Andrzej Wajda. (lubimyczytać.pl)

Szczegóły

Data:
28 września 2021
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej
Emilii Plater 33 A
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: