Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Stacja Pogodne Suwałki – impreza plenerowa

29 stycznia 2022 - 30 stycznia 2022

Stacja Pogodne Suwałki to impreza cykliczna, której dla większości nie trzeba przedstawiać. Po przerwie spowodowanej pandemią, ponownie spotkamy się nad suwalskim Zalewem Arkadia na Festiwalu Ludzi Północy, aby udowodnić, że zimą też można być aktywnym (a nawet trzeba!). Zabawy i animacje z Misiem UśMichem, koncerty i występy przygotowane przez Suwalski Ośrodek Kultury, marsz Nordic Walking, a także zlot morsów to tylko przedsmak tego, co czeka na uczestników wydarzenia w ostatni weekend stycznia! Biegacze z pewnością nie mogą doczekać się biegu karnawałowego w ramach „Zimowej Piątki”. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie szałowe stroje przygotujecie tym razem!

30 stycznia na plaży miejskiej nad Zalewem Arkadia pojawią się mobilne sauny wraz z ruskimi baniami, które będą czekały na odważnych! Obowiązkowym punktem będzie Wioska Eskimoska. To miejsce dla osób szukających prawdziwych przygód. Inscenizacja eskimoska, przejażdżki psimi zaprzęgami i tematyczne konkursy to tylko kilka propozycji z bogatej oferty! To także niepowtarzalna okazja do zobaczenia na własne oczy wyjątkowych eksponatów!

Zarezerwujcie czas na spotkanie z ciekawymi osobami  – szczegóły już wkrótce! W razie sprzyjających warunków atmosferycznych, radzimy mieć w gotowości narty biegowe. Nie zabraknie oprawy muzycznej w wykonaniu DJ’a – przecież festiwal bez muzyki nie może się odbyć!  Rytmy latino w zimowej aurze? Dlaczego nie!

W tym samym czasie będziemy świętować 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteśmy pewni, że połączenie wydarzeń przyniesie obopólne korzyści. Obecność obowiązkowa!

Program Stacji „Pogodne Suwałki”

29 stycznia 2022 (sobota)

Suwalski Ośrodek Kultury, sala im. A. Wajdy

Godz. 17.00 – projekcja filmu „K2. Dotknąć nieba”, w reżyserii Elizy Kubarskiej, dokumentu o dzieciach zmarłych alpinistów połączona ze spotkaniem z synem zmarłej pod K2 Dobrosławy Wolf – Łukaszem Wolfem.

Godz. 18.30 – spotkanie z podróżnikiem, himalaistą, zdobywcą Korony Ziemi –  Piotrem Pustelnikiem – prezesem Polskiego Związku Alpinizmu, zdobywca nagrody „Super Kolosa 2010” za zdobycie Korony Himalajów jako trzeci Polak i dwudziesty himalaista na  świecie

Hotel Loft 1898***

Godz. 16.00 – spotkanie z Valerjanem Romanovskim, wykład edukacyjny z coldman-em  eksperymentującym z zimnem połączony z promocją jego książek i projektów. Pana Valeriana będzie można również spotkać w niedzielę nad Zalewem Arkadia.

30 stycznia 2022 roku (niedziela)

Zalew Arkadia

Godz. 12.00-12.15 – pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach,

Godz. 12.15-13.00 – morsowanie – rozgrzewka oraz wejście do wody,

Godz. 13.00-15.00 – Festyn Eskimoski z psami zaprzęgowymi zrealizowany przez Dariusza Morsztyna – Biegnącego Wilka,

Godz. 13.00-14.00 – Konkurencje sportowe: bieg ,,Zimowa piątka” wokół zalewu Arkadia – bieg karnawałowy, w tym konkurs na najciekawszy i najbardziej wyjątkowy strój, zimowy masz Nordic Walking – zawody dla Seniorów w ramach Suwalskiej Olimpiady Seniorów,

Godz. 14.00 – dekoracja zwycięzców biegu

Dodatkowe atrakcje: gry i zabawy dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez animatora z udziałem Misia UśMicha (atrakcje uzależnione od warunków pogodowych), polarna plaża – możliwość skorzystania z sauny i balii; obiad w plenerze. Strefa gastronomiczna z grillem i ogniskiem.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Gramy dla okulistyki dziecięcej – Przejrzyj na oczy – Suwałki Arena

Godz. 15.00 – 22.00 – 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w programie: gry i zabawy dla dzieci, zumba, fitness; koncerty zespołów muzycznych m.in. z Suwalskiego Ośrodka Kultury, wiele innych atrakcji.

Szczegóły

Początek:
29 stycznia 2022
Koniec:
30 stycznia 2022
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Suwałki
skrzyżowanie ul. Utrata i Przytorowa
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj