Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Suwalski Ośrodek Kultury wspiera #LightForBelarus

25 marca

W czwartek, 25 marca, w Dniu Wolności Białorusi, budynek Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II rozbłyśnie biało-czerwono-białą iluminacją. Ogólnopolska akcja solidarnościowa Światło dla Białorusi ma zademonstrować solidarność i wsparcie dla naszych białoruskich sąsiadów i ich walki o swobody demokratyczne.

W rocznicę proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej, 25 marca obchodzony jest Dzień Wolności Białorusi – święto nieuznawane przez rząd Aleksandra Łukaszenki, ale przypominane przez białoruskie społeczeństwo, w szczególności przez środowiska niezależnej opozycji demokratycznej.

Aby zademonstrować solidarność i wsparcie dla naszych białoruskich sąsiadów, którzy od sierpnia ubiegłego roku głośno upominają się o swobody demokratyczne, Suwalski Ośrodek Kultury włączył się w działania Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Adama Mickiewicza i TVP Kultura, które przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz drugi inicjują akcję #LightfForBelarus.

Z tej okazji w najbliższy czwartek, 25 marca po zmierzchu budynek głównej siedziby Suwalskiego Ośrodka Kultury rozświetlą kolory historycznej biało-czerwono-białej flagi niepodległej Białorusi. Organizatorzy i uczestnicy akcji gorąco zachęcają wszystkich do przyłączenia się do akcji i wyrażenia w ten sposób naszej solidarności z obywatelami Białorusi, którzy od wielu miesięcy z odwagą i determinacją manifestują swoje demokratyczne i wolnościowe dążenia.

Szczegóły

Data:
25 marca

Miejsce

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: