Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szanty przy Starej Łaźni. Koncert zespołu Za Horyzontem. Gość specjalny – zespół Shamrock

2 sierpnia @ 18:00 - 20:00

niedziela, 2.08.2020, godz. 18.00, bulwary nad Czarną Hańczą przy GS Stara Łaźnia

Wzrok żeglarza sięga do granicy horyzontu… kto chce zobaczyć, co jest dalej i dalej, tego nie może zabraknąć na sierpniowych koncertach szantowych na Bulwarach nad Czarną Hańczą. Razem z zespołem “Za horyzontem” wypłyniemy w pierwszy muzyczny rejs pełne słońca, wiatru i przygody. Gościem specjalnym wieczoru będzie suwalski zespół Shamrock.

Za Horyzontem jest zespołem żeglarsko-folkowym z Wrocławia. Ma duże doświadczenie sceniczne – od wielu lat koncertuje na dużych i małych scenach na całym świecie. Zespół zdobył kilka ważnych nagród i odwiedził wielokrotnie ze swoją muzyką największe festiwale szantowe i folkowe w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Anglii, Norwegii, Czechach oraz za oceanem w Stanach Zjednoczonych. Gra własny, autorski materiał przeplatany tradycyjną muzyką irlandzką. Na koncertach pokazuje to, co jest wyjątkowego w muzyce żeglarskiej – świat morza widziany oczami kobiet.

Shamrock to folkowa formacja, charakteryzująca się żywiołowym brzmieniem i niezwykłą energią grania. Powstała w 1995 roku, od początku kojarzona jest z muzyką celtycką. Nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii, zaś utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jigi i reele, do jakich przywykło ucho znawców gatunku, jak i zaaranżowane na Shamrockowy sposób energiczne i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej irlandzkiej i polskiej, a także te bardziej współczesne stylistycznie. Rozgrzewali publiczność przed takimi sławami jak Brainstorm, Ottawan czy litewski reprezentant na Eurowizji, zespół Skamp. Shamrock  kilkakrotnie prezentował się w telewizji, a także uczestniczył w wielu audycjach Polskiego Radia. Największą sławę zyskał dzięki nominacji w roku 2003 do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Etno/Folk za płytę Celtic. Od tej pory członkowie zespołu pełnią rolę jurorów przy wyborze laureatów tej nagrody.

·         Dołącz do wydarzenia >> https://bit.ly/2E6uSMV

Szczegóły

Data:
2 sierpnia
Czas:
18:00 - 20:00

Miejsce

Galeria Sztuki Stara Łaźnia
Bulwary nad Czarną Hańczą
Suwałki, Poland
+ Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: