Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Szymborska – Zachwyt i Rozpacz: koncert w Augustowie

16 września @ 19:00 - 20:00

40zł

Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na koncert przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej. W sobotę 16 września 2023 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej MDK (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) wystąpi OS.SO Trio (Zuzanna Krajewska), który zaprezentuje program „Zachwyt i rozpacz”.

Kompozycje do wierszy noblistki zostały przygotowane przez producentkę muzyczną, znaną z artpopowych, nastrojowych utworów – OS.SO, która tak mówi o tym przedsięwzięciu: „Jako literaturoznawczyni i kompozytorka chciałam w przystępnej formie przybliżyć słuchaczom mniej znaną twórczość noblistki, podkreślić aktualność jej poezji. Utwory prezentowane na koncercie zostały zaaranżowane m.in. na fortepian preparowany, wiolonczelę, perkusjonalia oraz tradycyjne instrumenty indonezyjskie – gamelan”.

Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką. Wszechstronność, spojrzenie na rzeczywistość z różnych perspektyw i synkretyzm to klucze do tych muzycznych historii…

Zanurzcie się z nami w muzyce i poezji – serdecznie zapraszamy

APK

– – –

cena biletu: 40 zł

sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Szczegóły

Data:
16 września
Godzina:
19:00 - 20:00
Koszt:
40zł

Miejsce wydarzenia

Augustowskie Placówki Kultury – Miejski Dom Kultury
Rynek Zygmunta Augusta
Augustów, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj