Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Taniec liniowy z grupą SZASE w Środzie Seniora w Suwałkach – ODWOŁANY

25 marca @ 17:00 - 19:00

5zł

Na marcowe spotkanie zapraszają seniorzy z Sekcji Tańca Towarzyskiego “Szase” działającej przy suwalskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W programie pokaz i warsztaty tańca liniowego – zorby, country i latino. W tańcu liniowym tańczący poruszają się stojąc obok siebie, w ten sposób tańczą i solo, i w grupie. Mile widziani wszyscy kochający tańczyć, bez względu na umiejętności.

Środa, 25.03.2020, godz. 17.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 5 zł

Taniec liniowy to forma tańca, w którym połączone figury taneczne tworzą powtarzające się sekwencje (układ) tańca wykonywane identycznie i w tym samym czasie przez tancerzy tańczących w jednej lub w kilku równoległych liniach. Istotne jest, aby tancerze tańczyli równo i jednocześnie zmieniali kierunek tańca.

ZORBA – popularny grecki taniec stworzony w 1964 r. na potrzeby filmu “Grek Zorba” łączy szybką i wolną wersję tańca chasapiko,
COUNTRY – taniec ludowy pochodzenia angielskiego, łączy w sobie różne formy tańca: step, shuffle, western dance, country polka, swing i rock,
LATINO – taniec powstał w XIX w., w układach łączy elementy samby, cha-chy, rumby i jive.
Tańce liniowe są przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Najważniejsza jest radość, jaką sprawia poruszanie się do rytmu muzyki country, latino lub do popularnych współczesnych piosenek popowych. Muzyka do tańców liniowych jest tak zróżnicowana, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego warto uprawiać taniec liniowy? Bo wzmacnia mobilność i elastyczność mięśni całego ciała, rozwija koordynację słuchowo-ruchową, stymuluje procesy poznawcze: uwagę i pamięć oraz kształtuje pewność siebie, otwartość, komunikatywność i pozytywne relacje w zespole. Polecamy tę formę tańca zarówno parom, jak i osobom nieśmiałym, które nie mają partnerów oraz wszystkim, którzy kochają tańczyć.

Szczegóły

Data:
25 marca
Czas:
17:00 - 19:00
Koszt:
5zł

Miejsce

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: