Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Track Day Wrzesień 2023 w Suwałkach – VII Runda Pucharu Toru Suwałki

24 września @ 10:00 - 15:00

Automobilklub Suwałki zaprasza na Track Day Wrzesień 2023 – VII Rundę Pucharu Toru Suwałki.
Przed nami 7 spotkanie na torze w tym roku. Miało się ono odbyć 10 września, ale z uwagi na wyjazdy, które przed nami jesteśmy zmuszeni przenieść nasze spotkanie na 24 września.
Chcąc wynagrodzić Wam wszystkim tę zmianę, przygotujemy kilka niespodzianek. Pierwszą z nich będzie ogólnodostępna, bezpłatna strefa dmuchańców dla najmłodszych. Wszyscy pozostali będą mogli podziwiać zlot najlepszych aut z naszego miasta i regionu. Postaramy się zebrać w jednym miejscu najpiękniejsze i najmocniejsze auta. To będzie prawdziwa motoryzacyjna gratka.
Na torze jak na każdym naszym spotkaniu przewidujemy jazdy treningowe oraz próbę czasową.
Jeżeli chcecie sprawdzić swoje umiejętności i poznać swoje auto w bezpiecznych, torowych warunkach macie ku temu najlepszą okazję. Podczas naszego spotkania dodatkowo zapewniamy pomiar czasu, dzięki któremu będziecie mogli monitorować swoje postępy i porównywać je z innymi kierowcami.
Track Day w formie swobodnych jazd jest adresowany do każdego kierowcy, bez względu na wiek i staż za kierownicą. Bez względu na moc i model auta, możesz przyjechać samochodem, którym jeździsz na co dzień. Jeżeli będziesz miał pytania, będziesz potrzebować pomocy, z chęcią pomożemy.
Zapraszamy 24 września na tor przy Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach. Zapisy w dniu wydarzenia w godzinach 10.00 – 10.30.
Track Day Sierpień 2023 to VII Runda Pucharu Toru Suwałki.
REGULAMIN:
Puchar Toru Suwałki to cykl imprez klubowych organizowanych przez Automobilklub Suwałki, o charakterze otwartym dla wszystkich kierowców amatorów, jak i dla kierowców z licencjami sportów samochodowych.
W trakcie 9 imprez zdobywacie punkty w 4 klasach, uzależnionych od pojemności silnika Waszych aut. Po 9 rundach punkty zostaną zsumowane i wyłonimy mistrzów każdej z klas .
Regulamin Puchar Toru Suwałki 2023
1. USTALENIA OGÓLNE
1.1 Puchar Toru Suwałki to cykl imprez klubowych organizowanych przez Automobilklub Suwałki, o charakterze otwartym dla wszystkich kierowców amatorów, jak i dla kierowców z licencjami sportów samochodowych.
1.2 Nadzór nad przebiegiem Pucharu Toru Suwałki sprawuje Zarząd Automobilklubu Suwałki, który zastrzega sobie prawo interpretacji niniejszego regulaminu. Zarząd Automobilklubu Suwałki jest jedyną władzą upoważnioną do rozpatrywania i rozstrzygania wszelkich rozbieżności i wątpliwości, które mogą powstać przy stosowaniu i interpretacji niniejszego regulaminu oraz do podejmowania decyzji. Organizator zastrzega sobie prawo do uzupełnienia niniejszego regulaminu i do wydawania dodatkowych zarządzeń w formie komunikatów ogłoszonych na odprawie uczestników, w biurze
zawodów, w czasie trwania imprezy, jak również wcześniej na stronie organizatora.
2. ORGANIZATOR
Automobilklub Suwałki
ul. Dąbrowskiego 9
16-400 Suwałki
Tel. 505 389 060
KRS 0001000220
3. UCZESTNICY
3.1 Załogę stanowi kierowca i pilot lub tylko kierowca.
3.2 Kierowca musi mieć ważne prawo jazdy kategorii B.
3.3 Istnieje możliwość udziału dwóch i więcej kierowców jednym autem (fakt ten należy zgłosić dla Organizatora oraz opłacić wpisowe za kolejnego kierowcę)
3.4 W samochodzie podczas imprezy może znajdować się tylko załoga lub kierowca biorąca/-y udział w imprezie – (zabrania się kategorycznie przewożenia dzieci, zwierząt oraz osób trzecich).
3.5 Organizator ma prawo nie przyjąć zgłoszenia bez podania przyczyny.
4. POJAZDY DOPUSZCZONE DO IMPREZY I PODZIAŁ NA KLASY
4.1 Do udziału w Pucharze Toru Suwałki dopuszcza się samochody osobowe w rozumieniu Prawa o Ruchu Drogowym lub osobowo/towarowe na bazie podwozia samochodu osobowego, posiadające ważne dokumenty uprawniające do poruszania się po drogach publicznych RP (ważne OC oraz badanie techniczne) lub posiadające ważną książkę samochodu sportowego PZM. Każdy dopuszczony pojazd musi posiadać gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy oraz apteczkę. Załogi samochodów posiadających klatkę bezpieczeństwa są zobowiązane do stosowania kasków ochronnych.
4.2 Samochody dopuszczone do udziału w Pucharze Toru Suwałki zostaną podzielone na klasy wg pojemności skokowej silnika:
K1 do 1250cm³ włącznie
K2 powyżej 1250cm³ do 1600cm³ włącznie
K3 powyżej 1600cm³ do 2000cm³ włącznie
K4 powyżej 2000cm³
Samochody posiadające silnik z turbo doładowaniem będą dopuszczone w klasie pojemnościowej wynikającej z pomnożenia nominalnej pojemności silnika:
– z zapłonem ZI – współczynnik 1,7
– z zapłonem ZS – (diesel) – współczynnik 1,5
5. KLASYFIKACJA KOŃCOWA I NAGRODY
5.1 Kierowca, aby zostać sklasyfikowanym w klasyfikacji rocznej Pucharu Toru Suwałki musi wziąć udział w minimum dwóch imprezach.
5.2 W klasyfikacji generalnej stosowana będzie następująca punktacja:
W klasach stosowana będzie następująca punktacja zależna od frekwencji w klasie:
5.3 W klasyfikacji rocznej będą brane pod uwagę wszystkie odbyte rundy Pucharu Toru Suwałki, z których zostanie wyłoniony Mistrz Pucharu Toru Suwałki, V-ce Mistrz Pucharu Toru Suwałki oraz II V-ce Mistrz Pucharu Toru Suwałki w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasach.
5.4 W przypadku uzyskania przez dwie lub więcej załóg identycznej ilości punktów do klasyfikacji rocznej, o ich miejscach zdecyduje większa liczba wyższych miejsc (niekoniecznie punktowanych!) we wszystkich odbytych rundach. Runda, w której jedna z rozpatrywanych załóg nie brała udziału, uznaje się jako gorszy wynik. Gdyby nadal brak było rozstrzygnięcia klasyfikacji, o kolejności zdecyduje wyższe miejsce (niekoniecznie punktowane!) w pierwszej rundzie, w której załogi te wspólnie brały udział.
5.5 Puchary w klasyfikacji rocznej:
– za I, II, III miejsce w klasyfikacji generalnej
– za I, II, III miejsce w klasach
5.6 Nagrodzeni zawodnicy, zobowiązani są odebrać wszystkie nagrody osobiście podczas uroczystości rozdania nagród. Nagrody nieodebrane przechodzą na własność organizatora.
6. PROTESTY
6.1 Protesty w sprawie wykroczeń regulaminowych i błędów obliczeniowych w wynikach należy składać w ciągu 15 minut od ich wywieszenia.
7. INNE POSTANOWIENIA
7.1 Podpisując formularz zgłoszeniowy załoga zrzeka się wszelkich praw do odszkodowań za straty
wynikłe podczas trwania imprezy oraz bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Zrzeczenie to dotyczy Stowarzyszenia oraz osób oficjalnych i organizatorów imprezy.
7.2 Kierowcy biorący udział w konkursie muszą posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz NNW, dowód rejestracyjny (z ważnym badaniem technicznym) i prawo jazdy.
7.3 Zbyt brawurowa jazda i stwarzanie zagrożenia oraz niestosowanie się do poleceń organizatora spowoduje niedopuszczenie załogi do imprezy i przepadek wpisowego.
7.4 Organizator nie przyjmuje na siebie odpowiedzialności za straty i szkody w stosunku do załóg i ich mienia, jak również spowodowanych przez nich pośrednio lub bezpośrednio szkód w stosunku do osób trzecich i ich mienia.
7.5 Kierowca odpowiada za szkody i straty w stosunku do innych załóg i ich mienia, jak również za szkody spowodowane przez niego pośrednio lub bezpośrednio w stosunku do osób trzecich i ich mienia. W każdym przypadku, starty zostaną pokryte w całości przez załogę lub z polisy ubezpieczeniowej.
7.6 Przez fakt zgłoszenia się do zawodów kierowca oświadcza, że zapoznał się z regulaminem i w pełni go akceptuje.
7.7 Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu.
8. KALENDARZ IMPREZ
29.01.2023 I Runda
12.02.2023 II Runda
05.03.2023 III Runda
02.04.2023 IV Runda
02.07.2023 V Runda
06.08.2023 VI Runda
24.09.2023 VII Runda
05.11.2023 VIII Runda
03.12.2023 IX Runda

Szczegóły

Data:
24 września
Godzina:
10:00 - 15:00

Miejsce wydarzenia

Zespół Szkół nr 6
Suwałki, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj