Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Trefliki w przedszkolu” – czyli o wartościowej bajce w edukacji najmłodszych – konferencja ONLINE

30 marca @ 18:00 - 20:00

Polska bajka wykorzystywana jako narzędzie do nauczania, a jej bohaterowie – to wspierający w poznawaniu świata przyjaciele przedszkolaków. Projekt edukacyjno-wychowawczy „Trefliki w przedszkolu” to oparta na przygodach bajkowej rodziny propozycja dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, którzy chcą uczyć dzieci szacunku, szczerości, miłości i przyjaźni. O szczegółach projektu inspirowanego bajką „Rodzina Treflików” opowiedzą podczas premierowej konferencji m.in. psycholog Maria Rotkiel, nauczyciel i metodyk Katarzyna Dołhun oraz autor bloga Ojcowska Strona Mocy Jarek Kania.

Serial animowany „Rodzina Treflików” znają dobrze rodzice przedszkolaków. Opowiada o przygodach roztańczonej i rozśpiewanej rodziny, głównie 6-letniej Treflinki i 4-letniego Treflika, którzy poznają i próbują zrozumieć otaczający ich świat.

Ciepła, rodzinna animacja stała się inspiracją do stworzenia materiałów i pakietów edukacyjnych „Trefliki w przedszkolu”. Do dyspozycji nauczycieli są m.in. karty pracy, przewodniki metodyczne, płyty CD i DVD i materiały do nauki j. angielskiego. Podstawą projektu jest wspólne oglądanie poszczególnych odcinków, które ma skłaniać do rozmowy z przedszkolakami i przekazywania wartości poruszanych w serialu: miłości, przyjaźni, szacunku, szczerości i tolerancji.

Autorzy projektu podkreślają, że odpowiednio dobrana bajka może służyć edukacji. Do dziecka znacznie szybciej i skuteczniej dotrze obraz niż jakakolwiek inna forma przekazu. Warto uczynić z mediów sprzymierzeńców procesu edukacyjnego, ucząc równocześnie dzieci odpowiedzialności w doborze oglądanych treści i higieny w dbaniu o wzrok – mówi Anna Sołowiej, autorka innowacji programowo-metodycznej „Film animowany w edukacji przedszkolnej”.

„Rodzinka Treflików” jest pierwszą produkcją w Polsce wykonaną w technice lalkowej z wykorzystaniem druku 3D. Dzięki spowolnionej, poklatkowej animacji, ma korzystny wpływ na percepcję dzieci. Podręcznikarnia Wydawnictwo Edukacyjne proponuje m.in. działania plastyczne, matematyczne i przyrodnicze, wykonywane na bazie bajki, utrwalające zawarte w poszczególnych odcinkach treści, a także ćwiczenia stymulujące wzrok.

We wtorek, 30 marca 2021 r., podczas tematycznej konferencji online, eksperci przybliżą szczegóły projektu, poruszą problemy związane z edukacją dzieci od 3. do 6. roku życia i pokażą, jak mądrze wykorzystywać film animowany w edukacji przedszkolnej. Konferencja jest dedykowana nauczycielom wychowania przedszkolnego, jak również rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym. Wydarzenie będzie miało otwartą formułę online i nie wymaga rejestracji.

Premiera Konferencji 30 marca 2021 r. o g.18:00 na kanale YouTube Podręcznikarnia:

https://www.youtube.com/channel/UC87dgzshKkeQV_AJwyV8liA

Nauczyciele będę mogli otrzymać certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w konferencji.

Konferencja została objęta patronatami: Wydziału Nauk o Edukacji w Uniwersytetu w Białymstoku, miesięcznika i portalu Bliżej Przedszkola oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Szczegóły

Data:
30 marca
Czas:
18:00 - 20:00

Miejsce

Internet
Polska + Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: