Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

V edycja kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” w Suwałkach

21 listopada 2023 @ 11:30 - 13:00

Free

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach zapraszają na konferencję podsumowującą 5 edycję suwalskiej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

21 listopada 2023 r., godz. 11.30 (I LO, ul. Mickiewicza 3, aula) zaplanowana została konferencja podsumowująca działania w ramach ogólnoświatowej kampanii społecznej „19 dni przeciwko przemocy dzieci i młodzieży”, na której zostanie wygłoszony wykład „Kształtowanie krytycznej analizy informacji do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych” (wykładowca prof. Mariusz Jędrzejko (Pedagog społeczny, specjalny i socjolog, dr w zakresie pedagogiki specjalnej, dr hab. nauk społecznych, profesor Akademii Nauk Stosowanych. Diagnosta i terapeuta uzależnień oraz cyberzaburzeń, mediator rodzinny, twórca i dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, jednej z największych polskich platform profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Bonum Humanum. Kieruje Ośrodkiem Wsparcia dla dzieci i Dorosłych z Uzależnieniami i Zaburzeniami w Józefowie. Praktyk.))

Przez pierwszych 19 dni listopada na całym świecie organizacje i instytucje pracujące na rzecz dzieci i młodzieży prowadzą szereg działań, których celem jest uwrażliwienie, edukowanie i profilaktyka w zakresie zapobiegania przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach od 2019 roku organizuje działania mające na celu zwrócenie uwagi na przemoc oraz krzywdzenie dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie tym zjawiskom.

Koordynatorami 5 edycji suwalskiej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” w Suwałkach są:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Suwałkach
Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach
przy współpracy koalicjantów: Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Sąd Rejonowy w Suwałkach, Areszt Śledczy w Suwałkach.

Współorganizatorzy, w ramach realizacji założeń kampanii, zaplanowali różnorodne działania adresowane do wszystkich zainteresowanych w mieście Suwałki, w tym do zainteresowanych uczniów, nauczycieli z przedszkoli, szkół i placówek oraz rodziców uczniów.

Szczegółowe działania, terminy, godziny i instytucje odpowiedzialne zamieszczone są na stronach internetowych SODN, MOPR, KMP, AŚ, Sądu Rejonowego w Suwałkach.

Details

Date:
21 listopada 2023
Time:
11:30 - 13:00
Cost:
Free

Venue

I LO
ul. Mickiewicza 3
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj