Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wehikuł czasu – Jerzy Malinowski. Wernisaż wystawy malarstwa w Suwałkach

4 września 2020 @ 18:00 - 19:00

Wehikuł czasu – Jerzy Malinowski. Wernisaż wystawy malarstwa

piątek, 4.09.2020, godz. 18.00, GSW Chłodna 20, ul. Noniewicza 71 , wstęp wolny

Obszerna, przekrojowa wystawa podsumowująca czterdzieści lat pracy artystycznej Jerzego Malinowskiego. Autor jest rodowitym suwalczaninem, długoletnim pracownikiem suwalskich instytucji kultury. Ekspozycja zaprezentuje ponad 70 prac reprezentatywnych dla bogatej i różnorodnej twórczości artysty. Wystawę będzie można oglądać do 29 listopada 2020 r.

Jerzy Malinowski urodził się i mieszka w Suwałkach. Jest artystą wszechstronnym, uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, projektowanie i konserwację dzieł sztuki. Ukończył studia plastyczne w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku uzyskując w 1978 r. dyplom z zakresu malarstwa i ceramiki. Jest czynnym artystą plastykiem, bierze udział w licznych przeglądach i plenerach, jest również uczestnikiem i organizatorem wystaw, m.in. Suwalskich Plenerów Środowiskowych. To ceniony artysta, wychowawca pokoleń młodzieży wrażliwej na piękno, autor wielu prac znajdujących się w zbiorach instytucjonalnych i kolekcjach prywatnych, autor scenografii i znaków firmowych. Pełnił funkcję kierownika Działu Wystaw i Galerii w suwalskim Biurze Wystaw  Artystycznych. Prowadził Galerię „N” BWA. Pracował jako główny instruktor do spraw wystawienniczych w Galerii Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach, wykładowca i, od 2005 r., instruktor ds. plastyki. działania te kontynuował w Suwalskim Ośrodku Kultury. W 2011 r. za szczególne osiągnięcia w dziedzinie Oświaty i Wychowania otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk. Został również wyróżniony honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wystawa realizowana pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydenta Miasta Suwałki Czesława Renkiewicza.

Szczegóły

Data:
4 września 2020
Godzina:
18:00 - 19:00

Miejsce wydarzenia

Galeria Chłodna 20
Noniewicza 71
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: