Reklama
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Wernisaż wystawy Krystyny Żelewskiej-Mirskiej w Suwałkach

29 czerwca 2023 @ 18:00 - 19:00

Free

Artystka zafascynowana jest tkactwem i tkaniną artystyczną. Jej prace to oryginalne formy, często połączenie sizalu z koronką, jedwabiu z jutą. Podczas wernisażu wystawy będziemy mieli okazję zapoznać się z procesem powstawania papieru czerpanego.

Krystyna Żelewska-Mirska urodziła się w Augustowie. Od dziecka oczarowana jest pięknem leśno- jeziornej krainy.  Jej pasją jest tkactwo i tkanina artystyczna. Początkowo mieszkała w Warszawie. Prezentowała swoje prace w Galerii Debiutów (1980), w Galerii Chomiczówka, w Galerii Kanon (1981), w BW.P. (1983). W 1984 przeniosła się do Gdyni, a będąc związana z mężem marynarzem, poznawała środowisko morskie i specyfikę marynarskiego losu. Łącząc pasje wielu twórczych kobiet związanych z morzem, utworzyła tkacką grupę Penelopy pod egidą GSM. Efektem były liczne wystawy pełne twórczej ekspresji. W latach 2002 -2018  współpracowała z Polską Ymką, kontynuując zajęcia florystyczne i wystawiennictwo: Wiosna w Tulipanach, Liliada, Galeria Pod Gołym Niebem. Współpracowała z Galerią Cafe del Arte i Triadą z Sopotu.

Wszystkie jej prace to oryginalne formy, własna technika łączenia faktur i rodzajów materiału. Łączy sizal z koronką, jedwab z jutą. Kolorystyka to kobalt, szmaragd, róż i czekolada, ochra.

Lata kolejne to twórczy czas szkoleń i wystaw florystycznych oraz tkaniny unikatowej, a także rozwój własnych, bogatych pasji.

Details

Date:
29 czerwca 2023
Time:
18:00 - 19:00
Cost:
Free

Venue

Galeria Patio SOK
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj