4.9 C
Suwałki
wtorek, 18 lutego, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy “Tomasz Stańko w fotografii Andrzeja Tyszko” w Suwałkach

11 lipca 2019 @ 20:00 - 21:00

Zdjęcia powstawały na przestrzeni ponad trzech dekad, pokazują nieubłagany upływ czasu, piękny rozwój artystyczny instrumentalisty, odnoszą się do emocji i wzruszeń, przypisanych przyjaźni oraz muzyki Tomasza Stańki. Wystawa towarzyszy tegorocznej, 12. edycji Suwałki Blues Festival. Wernisaż w dniu inauguracji imprezy, w czwartek, 11 lipca o godz. 20.00 w Galerii Patio Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Jana Pawła II 5. Wstęp wolny. Ekspozycję możemy oglądać do 8 września.

“Ta wystawa to hołd dla Tomasza Stańko, wspaniałego artysty i wyjątkowego człowieka. To także efekt naszej trwającej 36 lat przyjaźni i współpracy. Każde zdjęcie na tej wystawie to owoc jednej sesji. Dzisiaj te wybrane z 32 lat fotografie tworzą opowieść – świadectwo mijającego czasu i naszego rozwoju” – wyznaje autor.
Tomasz Stańko, zdaniem Tyszki był mądrym, odważnym i błyskotliwym człowiekiem, wizjonerem. Umiał patrzeć na życie z dystansem. I choć dziś nie ma go już wśród nas, to jest jego wspaniała muzyka. My z ogromną radością i dumą wspominamy koncert  Tomasza Stańki z towarzyszeniem AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, podczas Festiwalu Artystycznego Otwarcia Suwalskiego Ośrodka Kultury w 2013 roku, entuzjastycznie przyjęty przez publiczność.

Szczegóły

Data:
11 lipca 2019
Czas:
20:00 - 21:00

Miejsce

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: