Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wielkanoc z Fundacją Teraz Wschód w Suwałkach

2 kwietnia - 5 kwietnia

Już wkrótce Wielkanoc. W naszych domach zagości świąteczny klimat, a dzieci zasiądą do malowania pisanek. Nie obejdzie się też bez pieczenia mazurków i tradycyjnego święcenia pokarmów. Będzie to również czas rodzinnych spotkań i to właśnie rodziny zachęcamy do wspólnej zabawy z Fundacją Teraz Wschód.

W Polsce przyjęła się już tradycja poszukiwania drobnych prezentów od zajączka wielkanocnego. Jednak niewiele osób o tym wie, że zwyczaj ten przywędrował do nas z Europy Zachodniej. W Holandii dzieci szukają jajek ukrytych w domu, we Francji – w ogrodzie. W Niemczech pomalowane na zielono jajka wręcza się przyjaciołom. A jak wyglądają wielkanocne poszukiwania w Suwałkach? Będzie można się o tym przekonać podczas tegorocznych Świąt.

Zapraszamy Państwa na „Wielkanoc z Fundacją Teraz Wschód”, które odbędzie się w dniach 2-5 kwietnia. Wydarzenie będzie miało formę świątecznego spaceru po suwalskich bulwarach i okolicach Zalewu Arkadia. To właśnie na tych terenach odbędzie się Spacer Zajęczym Tropem, w czasie którego będzie trzeba znaleźć pewne elementy sztuki plenerowej i je sfotografować. Uczestnicy akcji otrzymają wskazówki, które będą pomocne w poszukiwaniach. Udostępniony zostanie również film instruktażowy. Każdy wyrusza w dowolnie wybranym dla siebie terminie.

Wydarzenie jest doskonałą okazją do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, połączonej z elementami quizu intelektualnego i kulturalnego. Dla najmłodszych będzie to też zabawa edukacyjna, bowiem, aby odnaleźć poszukiwany cel będzie trzeba rozwikłać pewne zagadki. Zapewniamy, że nie będzie łatwo, ale warto. Organizatorzy przygotowali już 100 medali, a dla najszybszych, którzy prześlą komplet zdjęć, czekają puchary i nagrody.

Wydarzeniu towarzyszy również konkurs na „Miss i Mistera Mokrego Podkoszulka”. Z powodu obostrzeń odbędzie się on online. Osoby zainteresowani udziałem w akcji, mogą przesyłać zgłoszenia drogą elektroniczną. Zdjęcia, które będą zgodne z regulaminem zostaną opublikowane na fanpage’u Fundacji Teraz Wschód i wezmą udział w głosowaniu. Wygrają te z największą liczbą polubień. Na zwycięzców czekają nagrody: zabiegi kosmetyczne, masaże lecznicze, przysmaki lokalnych restauracji i inne atrakcyjne upominki od sponsorów.

Zainteresowani? Szczegółów szukajcie na: https://www.facebook.com/fundacja.teraz.wschod/

Współorganizatorem imprezy jest firma Klimat, która działa na suwalskim rynku od 11 lat i świadczy usługi w zakresie kompleksowego wykonywania wszystkich instalacji sanitarnych.

Szczegóły

Start:
2 kwietnia
Koniec:
5 kwietnia

Miejsce

Suwałki
skrzyżowanie ul. Utrata i Przytorowa
Suwałki, Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: