Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa malarstwa Julity Malinowskiej „Obsesje” w Suwałkach – ZMIANA TERMINU

10 września 2021 @ 18:00 - 19:00

Free

GSW Chłodna 20
ul. Noniewicza 71
Wystawa czynna od 10.09 do 28.10.2021 r. – ZMIANA TERMINU
Organizacja zwiedzania zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Wystawa „Obsesje” jest pierwszym pokazem indywidualnym Julity Malinowskiej w Suwałkach. Osiem wielkoformatowych obrazów reprezentuje dziesięć ostatnich lat pracy twórczej artystki. Julita Malinowska od kilkunastu lat, począwszy od początku swojej drogi twórczej, krąży wokół motywu plaży i człowieka na brzegu. Konsekwencja sprawiła, że jej prace stały się charakterystyczne i rozpoznawalne.

Czemu plaża? Artystka tak opowiada o źródłach inspiracji: „W metaforycznym znaczeniu plaża jest granicą pomiędzy dwoma światami, pomiędzy oswojonym, a niepoznanym. Jest krawędzią rzeczywistości. Oddziela przestrzeń, do której należymy od tej, która jest nam obca, ale pociągająca i tajemnicza. Jest miejscem spotkania człowieka z samym sobą, z innym i z poczuciem nieskończoności, jakie tworzy ciągnąca się po horyzont woda. To szczególne miejsce naprowadza nas na odmienny od codziennego sposób myślenia. Człowiek na brzegu mnie po prostu fascynuje!”.

Tytuł wystawy nosi nazwę jednego z obrazów, ostatniego, namalowanego w 2020 r. Jednocześnie, dobrze opisuje pasję Malinowskiej do plażowych obrazów i tym samym nasze ludzkie fiksacje, którym możemy się przyjrzeć podziwiając obrazy artystki- przymus piękna, kult ciała, obsesję na punkcie własnej wagi, przymus bycia zawsze szczęśliwym bez względu na okoliczności, obsesyjną potrzebę miłości, pragnienie macierzyństwa, obsesję śmierci.

Kiedy MYŚLIMY „obrazy plażowe” pojawia się skojarzenie z banałem, przyjemnym wypoczynkiem jak z katalogów biur podróży, sentymentalizmem, łatwą i przyjemną sztuką. Co zaś WIDZIMY patrząc na obrazy Malinowskiej? Przestrzeń, która wciąga, hipnotyzuje i nie daje o sobie zapomnieć. Artystka dekomponuje nasze wyobrażenie plaży. Stwarza nową rzeczywistość, która na równi fascynuje co przestrasza.

Szczegóły

Data:
10 września 2021
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Galeria Chłodna 20
Noniewicza 71
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj