Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa prac Jacka Świgulskiego „Wszystko dookoła” w Suwałkach

30 września @ 18:00 - 19:00

Free

Zapraszamy do Galerii Sztuki Stara Łaźnia na wernisaż wystawy prac Jacka Świgulskiego. Wystawa “Wszystko dookoła” nosi tytuł niejednoznaczny i metaforyczny, skłaniający do refleksji nad ludzką egzystencją, poszukiwania uniwersalnych prawd w osobistych doświadczeniach.

30.09.2022, godzina 18.00
Galeria Sztuki Stara Łaźnia, ul. A. Wajdy 3

Wstęp wolny
Wystawa czynna od 30.09.2022 r. do 25.11.2022 r.
Zapraszamy do Galerii Sztuki Stara Łaźnia na wernisaż wystawy prac Jacka Świgulskiego. Wystawa “Wszystko dookoła” nosi tytuł niejednoznaczny i metaforyczny, skłaniający do refleksji nad ludzką egzystencją, poszukiwania uniwersalnych prawd w osobistych doświadczeniach. Twórca prezentowanych dzieł znany jest jako pejzażysta i badacz kondycji ludzkiego ciała. Bohaterowie obrazów nie mają twarzy, dlatego można się z nimi identyfikować i postawić siebie w tej sytuacji. Malarska wędrówka dotyczy jednak najbardziej samego autora i zakamarków jego duszy.

Jacek Świgulski urodził się w 1977 roku w Łodzi. Studiował na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2006 roku obronił z wyróżnieniem dyplom z malarstwa i rysunku. W trakcie studiów otrzymał stypendium rządu duńskiego. W latach 1997-2001 studiował także filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Dwukrotnie został wymieniony w Kompasie Młodej Sztuki – rankingu artystów opublikowanym na łamach “Rzeczpospolitej”. Jego malarstwo cechuje ekspresja wyrazu i można je przyporządkować do nurtu młodego figuratywizmu. Od roku 2000 regularnie wystawia prace w państwowych i prywatnych galeriach sztuki w całej Polsce. W dorobku ma już ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych, a w 2014 roku prezentował swoją sztukę na zbiorowej wystawie w Amsterdamie. Stale współpracuje z liczącymi się galeriami komercyjnymi w kraju, a jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii i Szwajcarii. Z powodzeniem od lat zajmuje się również edukacją plastyczną, prowadząc autorską pracownię plastyczną dla młodzieży i dorosłych oraz współpracuje z lokalnymi instytucjami oświatowo-kulturalnymi.

Szczegóły

Data:
30 września
Godzina:
18:00 - 19:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Galeria Sztuki Stara Łaźnia
Bulwary nad Czarną Hańczą
Suwałki, Poland
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: