Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XIX Jaćwieski Festyn Archeologiczny w Suwałkach

1 lipca 2023 - 2 lipca 2023

Free

W miejscowości Krzywólka nad zalewem “Żwirek” w Suwałkach odbędzie się XIX Jaćwieski Festyn Archeologiczny, podczas którego nie zabraknie historii, tradycyjnego rzemiosła, a także nowych technologii. Będzie to pełen emocji edukacyjny weekend, który zapewni niezapomniane atrakcje osobom w każdym wieku.

Udział w Jaćwieskim Festynie Archeologicznym to jedyna w swoim rodzaju okazja, by zanurzyć się w tajemniczym świecie archeologii i odkryć, jak nasza przeszłość wpływa na teraźniejszość. Wydarzenie skierowane jest zarówno do pasjonatów archeologii, jak i do osób, które chcą lepiej poznać niepowtarzalną historię Suwalszczyzny. To również doskonała propozycja dla rodzin do aktywnego spędzenia czasu na nauce i zabawie.

Najmłodsi i nieco starsi będą mogli m.in. wziąć udział w warsztatach kreatywnych, grze terenowej, poznać historię drukowaną w 3D i moc technologicznych atrakcji. Festyn, który organizowany jest cyklicznie od 1999 roku, uważany jest za największą w tej części kraju imprezę archeologiczną, podczas której uczestnicy mogą doświadczać historii i uczyć się jej przez zabawę. W tym roku, przybyli goście będą mieli okazję do zgłębienia tajemnic przeszłości i odkrycia ich na nowo dzięki połączeniu historii z nowoczesną technologią. Spacer po jaćwieskiej wiosce, odkrywanie średniowiecznych tajemnic przy pomocy robotów i wydruk własnych grotów włóczni, to tylko kilka z szeregu przygotowanych na wydarzenie atrakcji.

Podczas dwudniowego festynu uczestnicy będą mieli okazję poznać również tradycyjne rękodzieło i wcielić się w rolę prawdziwych archeologów. Poznają średniowieczne techniki i rzemiosła, jakimi posługiwali się wikingowie z Suwalszczyzny, czyli Jaćwingowie. Będzie można między innymi zobaczyć, jak wykonywali broń z krzemienia, poznać tajniki lepienia naczyń z gliny, a także spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Nie zabraknie również pokazów średniowiecznych metod sporządzania leczniczych ziołowych mikstur, a nawet trucizn.

Emocji przybyłym gościom dostarczą pokazy walk wojowników, turnieje i rozmaite inscenizacje, którym towarzyszyć będą koncerty muzyki inspirowanej motywami pradziejowymi. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie występ gwiazdy wieczoru – Zespołu Percival.

Organizatorem XIX Jaćwieskiego Festynu Archeologicznego jest Muzeum Okręgowe w Suwałkach wraz z Partnerem – Centrum GovTech.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegóły

Początek:
1 lipca 2023
Koniec:
2 lipca 2023
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Zalew Żwirek
Krzywólka, Poland + Google Map

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj