Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Active Festival Olecko

12 sierpnia 2021 - 15 sierpnia 2021

Free

Znamy już pełny program trzeciej edycji Active Festival Olecko. Cztery dni wypełnione po brzegi spotkaniami, warsztatami, pokazami filmowymi, koncertami, aktywnościami dla ciała i ducha. W sumie czeka nas ponad 90 wydarzeń na pięciu festiwalowych strefach! Jak co roku, będzie aktywnie, muzycznie i świadomie.

Festiwalowa strefa relaksu z kącikiem czytelniczym tradycyjnie rozkwitnie między drzewami na polanie koło skate parku. Co może być lepszego w festiwalowy poranek od wypoczynku na łonie natury, zanurzenie się w hamaku z książka w ręku przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki? W tym roku w strefie dodatkowo pojawi się kącik sensoryczny dla najmłodszych uczestników festiwalu, którzy wszystkimi zmysłami będą mogli przenieść się w krainę „na dnie jeziora”. W strefie relaksu będzie można wypocząć nie tylko z książką w ręku, ale również podczas zajęć jogi, Tai Chi Quigong, gimnastyki słowiańskiej dla kobiet, zabiegu refleksologii, odprężającego koncertu gongów i mis tybetańskich. Będzie też można wykonać symboliczny tatuaż z intencją, jako formę kotwicy mentalnej.

Festiwalowa strefa warsztatów zadowoli poszukiwaczy najbardziej wysublimowanych technik i umiejętności. Warsztaty fotografii historycznej wprowadzą uczestników festiwalu w świat najstarszych technik fotograficznych – cyjanotypii i naświetleń stykowych. Uczestnicy na światłoczułych papierach będą m.in. układać kompozycje z roślin i wystawiać je na działanie słońca. W strefie warsztatów będą powstawać obrazy z wykorzystaniem różnych technik: string artu, mchu, mozajek z potłuczonych płytek. Fani recyclingu wykonają lampiony ze słoików oraz pufy ze starych opon i sznurka. W strefie warsztatów będą powstawać też makramy, papierowe kwiaty i odlewy gipsowe, etnobiżuteria, warzywne prace plastyczne. Wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich Kije i Wianki odkryjemy też zapomniane smaki kuchni regionalnej.

Festiwalowa strefa rodziny to z jednej strony animacje, gry plenerowe, ekotarg, wspólne śniadanie na trawie, zabawy dla całych rodzin, z drugiej zwrócenie uwagi na ważkie społecznie tematy, takie jak bariery osób niepełnosprawnych, uzależnienia, hejt i mowa nienawiści. Nie zabraknie spotkań z psychologiem i doradcami. Zadbaliśmy też o cykl zajęć dla dzieci pn. „Wylogowani” pokazujący dzieciom uroki świata offline – magię gier podwórkowych i tajemniczy świat mazurskich legend.

Festiwalowa strefa aktywności to regaty, tenis ziemny, bieg dookoła jeziora, wyścigi kajakowe, zajęcia hula hop, zumba, nauka chodzenia na specjalistycznych rozwieszonych między drzewami taśmach w miasteczku Slacline, zawody treningowe psów Agility, a także strefa „nie tylko dla kanapowców” z możliwością gry w badmintona, piłkę nożną i rzucania profesjonalnym frisbee.

Festiwalowa strefa artystyczna to przede wszystkim koncerty. Festiwalowy czwartek zakończymy kameralnym koncertem Trio A’tre na Kamiennej Półrotundzie, zaś 13 i 14 sierpnia na dużej scenie w Amfiteatrze Podzamcze wystąpią polskie gwiazdy największego formatu: Brodka, Zalewski, Smolik i Kev Fox oraz duet Karaś/Rogucki (od godz. 20.00). W Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa odbędzie się wernisaż wystawy Olivera Priebe. Nie zabraknie też kina pod gwiazdami. W tym roku zaprezentujemy klimatyczne krótkie formy filmowe na najwyższym artystycznym poziomie, czyli: „Legendy Polskie Allegro”. Zobaczymy „Jagę”, „Operację Bazyliszek”, „Smoka”, „Twardowskyego”, i „Twardowskyego 2.0.”

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem festiwalu.

Szczegóły

Początek:
12 sierpnia 2021
Koniec:
15 sierpnia 2021
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

Olecko
Olecko, Polska + Google Map

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj