Reklama

Mariusz Klimczyk nowym sekretarzem miasta. Będzie konkurs na dyrektora biblioteki

Data:

- Reklama -
Na zdj. Mariusz Klimczyk (fot. UM w Suwałkach).
Na zdj. Mariusz Klimczyk (fot. UM w Suwałkach).

Od 1 czerwca sekretarzem w Urzędzie Miejskim w Suwałkach jest Mariusz Klimczyk. Zapowiadane wcześniej zmiany na stanowiskach nie objęły jednak funkcji dyrektora Biblioteki Publicznej. W tym przypadku zostanie ogłoszony konkurs.

Mariusz Klimczyk będzie nadzorował przygotowanie przez wydziały projektów uchwał oraz postępowania administracyjnego w zakresie terminowości i zgodności z prawem oraz załatwiania spraw obywateli, zajmie się kwestią podnoszenia kwalifikacji pracowników oraz poziomu i jakości pracy w Ratuszu, a także opracowaniem, wdrożeniem i utrzymaniem Systemu Zarządzania Jakością wg normy PN-EN-ISO 9001:2009. Do jego obowiązków należeć będzie też koordynacja kontroli zarządczej oraz współpraca z konsultantami zewnętrznymi i jednostkami certyfikującymi w zakresie Systemu Zarządzania Jakością.

Jak informowaliśmy wcześniej, zmiana na stanowisku sekretarza związana była z uzyskaniem opinii szefowej resortu kultury – Mariusz Klimczyk wcześniej pełnił funkcję dyrektora Biblioteki Publicznej w Suwałkach. W jego przypadku przedstawiciele MKiDN nie widzieli przeciwwskazań do objęcia przez niego nowego urzędu. Mariusza Klimczyka na stanowisku dyrektora miał zastąpić bez konkursu Marek Buczyński, do niedawna wiceprezydent Suwałk, zatrudniony obecnie w redakcji „DwuTygodnika Suwalskiego”. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w przesłanej do Urzędu Miasta opinii zasugerowała jednak ogłoszenie konkursu na to stanowisko.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Możliwe kolejki w suwalskim Ratuszu. Ukraińcom będą nadawane numery PESEL

Jeśli wybierasz się do Wydziału Spraw Obywatelskich, lepiej przełóż...

Były zastępca prezydenta wraca do Ratusza

Mariusz Klimczyk, dotychczas dyrektor Biblioteki Publicznej w Suwałkach, wcześniej...

„DwuTygodnik Suwalski” na papierze i w sieci

O zmiany w składzie redakcyjnym biuletynu informacyjnego Urzędu Miasta...