Skrzypek Bogdan Kierejsza wystąpi podczas inauguracji 9. sezonu artystycznego. Zobacz ofertę specjalną!

1
407
Bogdan Kierejsza
Na zdj. Bogdan Kierejsza, materiały promocyjne.

Uznawany za wirtuoza skrzypiec, Bogdan Kierejsza, w niedzielę, 13 września o godz. 19.00 wystąpi podczas rozpoczęcia sezonu artystycznego, z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. W Dużej Sali SOK zabrzmi nie tylko muzyka klasyczna, ale też rockowa i filmowa.

Bogdan Kierejsza zaprezentuje się publiczności w programie Violin Symphony Show, który tworzą współczesne interpretacje znanych hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej w energetyzujących aranżacjach. Utworom granym na skrzypcach towarzyszą niezapomniane melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie standardy muzyczne – tematy z produkcji filmowych takich jak: „Piraci z Karaibów”, „Zapach kobiety”, „Noce i dnie”, kompozycje Ennio Morricone, AC/DC, Led Zeppelin, The Beatles, po słynne arie z opery „Carmen” w specjalnym opracowaniu artysty. Show na skrzypce i orkiestrę łączy tradycję z nowoczesnością, elegancję z szaleństwem, flamenco z orientalem, klasykę z rockiem. Bogdan Kierejsza podczas koncertów zabawnie opowiada o świecie muzyki, wybitnych kompozytorach i granych przez siebie utworach, co spotyka się z wielkim uznaniem publiczności.

Bogdan Kierejsza jako wirtuoz – solista koncertował niemalże na wszystkich kontynentach. W 2011 roku odbył trasę koncertową po Kuwejcie i Emiratach Arabskich, gdzie koncertował m.in. w słynnej „Opera House” w Katarze oraz w „Abu Dhabi Theatre”. Bogdan Kierejsza jest również multiinstrumentalistą, a także kompozytorem muzyki do ponad 200 filmów reklamowych, dokumentalnych, programów telewizyjnych oraz ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych w wielu krajach Europy i Azji. Współpracuje z Telewizją Polską i Polskim Radiem oraz firmami fonograficznymi „Universal Music”, „Sony Music” czy „Magnetic Records”. Ma na swoim koncie muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficznych, które wielokrotnie były emitowane przez Telewizję Polską, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej.

Bogdan Kierejsza jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył z wyróżnieniem w 1997 roku w klasie skrzypiec wybitnego polskiego wirtuoza prof. Konstantego Andrzeja Kulki, a od 1998 roku kontynuował dalszą naukę na Studiach Podyplomowych. W latach 1993-2004 uzupełniał swoją edukację muzyczną uczestnicząc w międzynarodowych kursach muzycznych m. in. w Holandii, USA, Niemczech i w Polsce.

Źródło: Materiały promocyjne, oficjalna strona artysty: www.bogdankierejsza.com

Przeczytaj wywiad z artystą: Muzyka moją pasją – rozmowa z Bogdanem Kierejszą, skrzypkiem i kompozytorem

Koncert Bogdana Kierejszy odbędzie się w niedzielę, 13 września o godz. 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5. W naszym konkursie czytelnicy „Niebywałych Suwałk” mogą wygrać 2 pojedyncze wejściówki na występ skrzypka – wirtuoza. Aby wygrać bilety, wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie: W swojej historii występów przed publicznością Bogdan Kierejsza dość często koncertował wspólnie ze znaną polską śpiewaczką operową. Którą? Odpowiedź (wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem) prosimy przesyłać mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

1 KOMENTARZ

Leave a Reply