Reklama

Przewodnicząca Rady Miejskiej składa mandat

Data:

- Reklama -

Przewodnicząca Rady Miejskiej, Jadwiga Mariola Szczypiń z klubu Prawo i Sprawiedliwość rezygnuje z mandatu i dotychczasowej funkcji. We wtorek, 8 marca podczas spotkania z dziennikarzami podziękowała osobom, które na nią głosowały. Jej decyzja związana jest z rychłym powołaniem na stanowisko Podlaskiego Kuratora Oświaty. Prawo nie zezwala na łączenie obu funkcji.

Jadwiga Mariola Szczypiń już złożyła wniosek o wygaszenie jej mandatu. Miejsce w Radzie Miejskiej zajmie teraz kandydat z jej okręgu – z listy Prawa i Sprawiedliwości, który zdobył kolejny najwyższy wynik w trakcie wyborów samorządowych.To Tadeusz Czerwiecki. O wyborze nowego przewodniczącego lub nowej przewodniczącej Rady Miejskiej zdecyduje z kolei wynik głosowania.

Po powołaniu na stanowisko Podlaskiej Kuratora Oświaty Jadwiga Mariola Szczypiń zmierza przeprowadzić kilka zmian organizacyjnych. O szczegółach podczas spotkania nie chciała mówić, podkreśliła jednak, że swoje decyzje oprze na wynikach konsultacji przeprowadzonych wśród nauczycieli, dyrektorów i przedstawicieli związków zawodowych.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Poseł Jarosław Zieliński interweniuje w sprawie upolitycznienia suwalskiej prokuratury

Poseł PiS, Jarosław Zieliński złożył oficjalną interwencję poselską do...

Policja szkoli Terytorialsów służących na granicy

W związku z obecną sytuacją na granicy polsko -...

Głosowanie na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2025 już trwa

Od dziś, 21 czerwca, mieszkańcy Suwałk mogą aktywnie uczestniczyć...