Znamy skład komisji sejmowych – dla nas wieś, kultura i mniejszości narodowe

0
223
Znamy skład komisji sejmowych – dla nas wieś, kultura i mniejszości narodowe Niebywałe Suwałki

 

Członkowie komisji sejmowych rozpatrują i przygotowują sprawy stanowiące przedmiot prac Sejmu, wyrażają też opinie dotyczące zagadnień, którymi zajmują się posłowie. Tymi zadaniami zajmą się nowi parlamentarzyści Bożena Kamińska z PO, Adam Rybakowicz z Ruchu Palikota i Jarosław Zieliński z PiS.

W tej kadencji sejmu żaden z podlaskich posłów nie dostał się do Komisji Infrastruktury. Na 23 komisje regionalna reprezentacja parlamentarzystów zasiada w 14 z nich. Wybór składu osobowego Komisji Etyki Poselskiej, Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji do Spraw Służb Specjalnych odbędzie się w sobotę – 19 listopada.

Bożena Kamińska z Platformy Obywatelskiej znalazła się w składzie Komisji Kultury i Środków Przekazu, a także w Komisji Obrony Narodowej. Kulturą zajmie się też Robert Tyszkiewicz. Poseł PO aktywnie występujący przed wyborami przeciwko aktom wandalizmu i incydentom nacjonalistycznym w Puńsku i Jedwabnem, zasiądzie też w Komisji Spraw Zagranicznych.

Adam Rybakowicz, poseł z Augustowa, który startował z listy Ruchu Palikota, będzie pracował w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rybakowiczowi przypadły w udziale również zagadnienia związane z obszarem działania Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Z kolei Jarosław Zieliński z Prawa i Sprawiedliwości będzie działał w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Za przyjęciem uchwały o wyborze członków stałych komisji sejmowych głosowało w czwartek 446 posłów. W piątek, 18 listopada, premier Donald Tusk przedstawi w Sejmie program prac rządu i w samo południe wygłosi exposé. W sobotę planowane jest głosowanie nad wotum zaufania dla Rady Ministrów.

Fot. Krzysztof Białoskórski – www.sejm.gov.pl

Zobacz skład komisji – Składy osobowe stałych komisji sejmowych

Leave a Reply