30 lat od stanu wojennego – poseł podsumowuje i mówi o PWSZ

1
170
30 lat od stanu wojennego – poseł podsumowuje i mówi o PWSZ Niebywałe Suwałki 1

 

Poseł PiS Jarosław Zieliński na konferencji dotyczącej diagnozy sytuacji kraju i regionu po 30 latach od wprowadzenia stanu wojennego nie mówił tylko o tym trudnym dla Polski okresie. Do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce wysłać prośbę o weryfikację wykształcenia osób tam zatrudnionych. 

Parlamentarzysta uwagę lokalnych mediów chciał skierować w stronę „pozornej wolności i pozornej demokracji” w kraju. Mówił także o małym i słabym polskim kapitale, o wyzbywaniu się suwerenności i o prawdziwej niepodległości, o którą walczyła „Solidarność”. 13 grudnia w Warszawie odbędzie się Marsz Niepodległości i Solidarności, na który poseł zapraszał wszystkich zainteresowanych.

Sporo czasu poseł poświęcił także o długotrwałym procesom lustracyjnym i osobom, które w PRL-u były „donosicielami i esbekami, a teraz pełnią funkcje publiczne”. Jarosława Zielińskiego martwi obecna sytuacja w PWSZ w Suwałkach. Poseł PiS ma zamiar sprawdzić – za pośrednictwem minister Barbary Kudryckiej – którzy z wykładowców uczelni studiowali na Białorusi i jakie stopnie naukowe tam zdobyli. Bohaterem spotkania w biurze poselskim był też Stanisław Nowel, były działacz PZPR i poprzedni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, który odszedł w atmosferze skandalu po tym, jak otrzymał votum nieufności od Rady Pedagogicznej. Obecnie jest wykładowcą suwalskiej uczelni. Poseł dodał, że to skandal. – Zamiast Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Kudrycka powinna skontrolować PWSZ – podkreślił.

1 KOMENTARZ

  1. Ta wypowiedz to coś niebywałego w 30 rocznicę ogłoszenia przez komunistów wojny narodowi polskiemu , bohaterom niezłomnym tamtych czasów nie poświecił chwili.Represjonowano , aresztowano , wyrzucano z pracy , relegowano z uczelni dziesiątki tysięcy prawych ludzi,łamano charaktery stosowano szantaż , a nawet posuwano się do najgorszego-zabijania, a on pieprzy te głupoty.Po to walczyliśmy z komuną , aby poseł Rzeczypospolitej zapraszał na obchody rocznicy Polsko -polskiej wojny i opowiadał głupoty o wyzbywaniu się suwerenności niepodległości???????no i szkole która ledwie zaczyna działać.

Leave a Reply