Nominowani do „Włóczni Jaćwingów”

0
188
Kto dostanie

 

 

Kapituła nagrody Prezydenta Miasta Suwałki „ Włócznia Jaćwingów"  nominowała kandydatów do tej nagrody za 2011 rok. Mieszkańcy Suwałk  przesłali  52 zgłoszenia do  nagrody „Włócznia Jaćwingów" w 5 kategoriach. Kapituła pod przewodnictwem przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach – Andrzeja Chuchnowskiego wybrała 12 nominowanych.

W kategorii „działanie gospodarcze" do nagrody „Włócznia Jaćwingów" nominację otrzymali: Pan Mirosław Szyszko: właściciel firmy „Mirage" w Suwałkach, Piotr Kowalewski PHU Piko oraz  Achtel sp. z o.o.

W kategorii „działanie społeczne" do nagrody „Włócznia Jaćwingów" nominowano: Pana Adama Szałandę – dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, Panią Krystynę Wasilewską – prezes Zarządu Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Suwałkach, Pana Jerzego Ząbkiewicza – Stowarzyszenie „Samorządna Suwalszczyzna".

W kategorii „działanie kulturalne" do nagrody „Włócznia Jaćwingów" nominację otrzymali: Pani Alicja Roszkowska, Pan Mieczysław Osys – dyrektor Centrum Handlowo-Rozrywkowego Suwałki Plaza, Augustowsko- Suwalskie Towarzystwo Naukowe.

W kategorii „działanie sportowe" do nagrody „Włócznia Jaćwingów" nominowano: Pana Lecha Iwanowskiego, Suwalski Klub Karate Kyokushin oraz Uczniowski Klub Żeglarski „Grot" OSiR w Suwałkach.

 Na zakończenie posiedzenia odbyło się losowania zaproszenia na bal towarzyszący gali wręczenia nagrody „Włócznia Jaćwingów za rok 2011". W losowaniu brali udział  zgłaszający kandydatów do nagrody z wyłączeniem radnych, pracowników Urzędu Miejskiego oraz instytucji miejskich. Wylosowano zaproszenie dla Pani Anny Smokowskiej. 

Bal charytatywny towarzyszący wręczeniu statuetek „Włóczni Jaćwingów" odbędzie się już tradycyjnie w hali OSiR  4 lutego 2012 roku o godzinie 18:00. Bilety w cenie 350 zł od pary można jeszcze nabyć w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach, ul. Noniewicza 71 w godzinach 8.00 – 18.00. Bal u aukcję poprowadzi Cezary Żak – telewizyjny wójt i proboszcz z Wilkowyj. Oprawą muzyczną zajmie się zespół "OMEN BEND" z Krakowa. Dochód z balu i aukcji  przekazany zostanie na wypoczynek dzieci i młodzieży z rodzin wykluczonych społecznie i ubogich.

Źródło: UM Suwałki

 

Leave a Reply