Komu „Gęśle”?

0
19
Komu „Gęśle”? Niebywałe Suwałki

 

„Wirtualne Gęśle” to internetowy plebiscyt, w którym głosy na swoich faworytów oddają fani muzyki folkowej. W tej edycji wśród zgłoszonych płyt znalazły się m.in. „Muzyka Pojezierza Sejneńskiego” oraz składanka „Folk się gro!”, na której znajduje się piosenka suwalskiego zespołu „Shamrock”.

Odkrywanie nowych przestrzeni muzycznych można rozpocząć właśnie od „Gęśli”. O głosy internautów walczy nie tylko piosenka „Opowieść” z kompilacji folkowych brzmień w wykonaniu „Shamrocka”, „Carrantuohil” czy „Żywiołaka”, ale też muzyka ziemi sejneńskiej, którą prezentują wykonawcy znani dobrze w Krasnopolu, Dubowie czy Zelwie. 

Głosować można jeszcze przez ponad miesiąc na stronie: www.gesle.folk.pl Oprócz lokalnych wydawnictw z muzyką, o „Wirtualne Gęśle” walczy ponad 80 innych płyt różnych wykonawców – od Marcina Wyrostka & „Coloriage”, przez „Trebunie Tutki” i „Projekt Warszawiak”, aż do „Polanny” i „Haiku” Anny Marii Jopek oraz „Tajno Biav” z tekstami w języku romskim autorstwa Marii Natanson. 

[pro-player]http://www.youtube.com/watch?v=gOaN0ZlPNTI[/pro-player]

We wcześniejszych edycjach „Wirtualne Gęśle” przypadły płytom: 2003 – "Hulaj póki czas" – Czeremszyna, 2004 – "Rockhill" – Beltaine, 2005 – "Indialucia" – Michał Czachowski, 2006 – "Huculskie muzyki" – Orkiestra św. Mikołaja i
Kapela Romana Kumłyka "Czeremosz", 2007 – KONCENtRAD. – Beltaine, 2008 – "Nowa Ex-Tradycja" – Żywiołak, 2009 – "Voo Voo i Haydamaky" – Voo Voo i Haydamaky.

[pro-player]http://www.youtube.com/watch?v=myUN_wBOGfI[/pro-player]

Fot. http://www.freedigitalphotos.net

Dodaj komentarz