„Włócznie” z Unią Europejską w tle

1
281
„Włócznie” z Unią Europejską w tle Niebywałe Suwałki 3

Bez kategorii, bez ujawnianych wcześniej nominacji, ale z myślą przewodnią – dziesiątą galę „Włóczni Jaćwingów” zdominowała umiejętność sprawnego pozyskiwania środków europejskich i zarządzania inwestycjami. Nagrodę honorową odebrał z rąk prezydenta dyrektor Departamentu Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Kandydatów do „Włóczni Jaćwingów” za osiągnięcia w 2012 roku można było zgłaszać mailowo. Z około 60 kandydatów kapituła konkursu wytypowała 5 laureatów. Szóstą „Włócznię” – honorową – przyznał prezydent miasta. A ta powędrowała do Daniela Górskiego w ramach podziękowania „za wsparcie suwalskiego samorządu w zakresie pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej na rozwój i inwestycje w ramach perspektywy finansowej 2007 – 2013”. – Myślę, że Suwałki same zapracowały na te wszystkie dotacje, to nie była niczyja zasługa. Nagrodę traktuję jak zaproszenie do budowania przyszłości tego miasta – skomentował dyrektor Departamentu Zarządzania RPO.

Pięć pozostałych „Włóczni” otrzymali: Mirosław Szyszko – za inwestycję w branży hotelarsko-turystycznej, poprawiającą poziom i jakość infrastruktury w mieście oraz stworzenie nowych miejsc pracy, aktywne wspieranie i sponsorowanie miejskich imprez sportowych oraz kulturalno-rozrywkowych; Bernard Michniewicz – za pozyskanie środków unijnych oraz przeprowadzenie remontu i modernizację budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i  II stopnia; Adam Szałanda – za podjęcie się trudnego zadania i misji kierowania suwalskim szpitalem w sytuacji wysokiego zadłużenia, konfliktów personalnych i możliwości utraty stopnia referencyjności, podjęcie niezbędnych i trudnych reform w szpitalu, pozyskanie środków unijnych na remont i termomodernizację szpitala, zakup sprzętu medycznego wysokiej jakości oraz pozyskanie lekarzy, wysokiej klasy specjalistów onkologów i neurologów; a także: Wojciech Pająk i Piotr Kuczek ze Stowarzyszenia „Pastwisko.org” – za realizację projektu pn. „Suwalska Ścieżka Kulturowa” w ramach inicjatywy lokalnej we współpracy z Miastem Suwałki, dzięki czemu powstał produkt turystyczny, który wpłynie na popularyzację dziedzictwa kulturowego Suwałk i Suwalszczyzny wśród mieszkańców miasta oraz turystów; oraz Joanna Mendak – za hart ducha i liczne sukcesy osiągane w rywalizacji niepełnosprawnych sportowców na pływalniach w kraju i zagranicą – podczas zmagań olimpijskich. Nagrodę z rąk wiceprezydenta Łukasza Kurzyny odebrała mama pływaczki.

Dziesiątą galę prowadził Jacek Kawalec. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Grand Band Music Show”. Jak co roku – podczas balu charytatywnego towarzyszącego gali odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych na aukcję przez: Annę Komorowską, Andrzeja Wajdę, Andrzeja Strumiłło, Wiesława Osewskiego, Radosława Krupińskiego, Huberta Stojanowskiego, Andrzeja Zujewicza, Bartosza Żylińskiego. Dochód z licytacji w wysokości 21,5 tys. zł zasili konto świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie „Przystań”.

Fot. Niebywałe Suwałki

1 KOMENTARZ

Leave a Reply