Młodzi i zdolni mają szansę na stypendia artystyczne

1
321
pieniadze_PL

pieniadzeNEWUruchomienie stałego Funduszu Stypendialnego „Szybuj z Orłami” to pomysł Alicji Roszkowskiej z suwalskiej Fundacji ART – S.O.S. – Znam, widziałam wiele zmarnowanych talentów, pogrzebanych szans. Okazjonalna pomoc, wsparcie od czasu do czasu nie rozwiązuje problemu – tłumaczy ideę przedsięwzięcia szefowa fundacji.

18 lipca w Suwałkach odbędą się dwa koncerty w ramach wydarzenia o nazwie „ŁanMjuzik”. Podczas jednego z nich została zaplanowana aukcja prac autorstwa Władysława Niewęgłowskiego, Jerzego Malinowskiego, Marka Sobczaka, Kazimierza Gomułki, Zdzisława Jaroszka, która przynieść ma środki na Fundusz Stypendialny ”Szybuj z Orłami”. Zbiórka prowadzona będzie pod hasłem „złotówka na stypendium”. Więcej w naszym kalendarzu.

Zebrane pieniądze stanowić mają wsparcie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentów, którzy chcą podjąć, bądź kontynuować naukę, a ich sytuacja materialna nie pozwala im kształcić się w wymarzonym kierunku. – Fundacja chce działać wielotorowo, stypendysta nie tylko otrzyma pieniądze, ale również otoczony zostanie opieką ze strony organizacji. Chcemy podpowiadać młodemu człowiekowi, jak najlepiej może wykorzystać daną mu szansę, czy poprzez naukę w renomowanym liceum, działanie na rzecz swojej społeczności, tworzenie sieci porozumień z innymi stypendystami, czy też rozwijanie talentu u boku profesjonalnych artystów. Ważne, aby ten młody człowiek umiał dobrze tę pomoc wykorzystać i stanąć na własnych nogach – zaznacza Alicja Roszkowska.

Fundusz Stypendialny „Szybuj z Orłami” będzie tworzony z wpłat własnych, ze wsparcia organów administracji państwowej i samorządowej, ze zbiórek publicznych, z wpłat przekazanych przez osoby fizyczne, prawne – krajowe i zagraniczne. Wnioski o przyznanie stypendium Fundacja ART-S.O.S. przyjmować będzie do 30 lipca 2014 roku. Jak dotąd, swoje wsparcie zadeklarowali: suwalski samorząd wraz z Prezydentem Suwałk – Czesławem Renkiewiczem, Bank Zachodni WBK, firma MIR Consulting, Bank BGŻ. Karta zgłoszenia i regulamin dostępne są na stronie Fundacji ART-S.O.S.

1 KOMENTARZ

  1. […] Kolejna okazja do spotkania z muzyką jazzową – bez barier o godz.18.00. W sali koncertowej PSM I i II st. w Suwałkach odbędzie się nie tylko koncert, ale i aukcja prac artystycznych. – Pozyskane fundusze przeznaczymy na Fundusz Stypendialny „Szybuj z Orłami” – zapowiada Alicja Roszkowska, prezes Fundacji Art-S.O.S. Więcej o stypendiach w artykule: Młodzi i zdolni mają szansę na stypendia artystyczne. […]

Leave a Reply