Zostań Jaćwingiem, zwiedzaj Suwalszczyznę

1
26
Zostań Jaćwingiem, zwiedzaj Suwalszczyznę Niebywałe Suwałki

 

Były już questy ze szlakami na Suwalszczyźnie, teraz przyszedł czas na walecznych Jaćwingów,  bóstwa Żalitis i Perkunas, łotrów i bohaterów, którzy pojawią się w grze internetowej „Sudavia”. Portal wraz z grą zostanie stworzony w ramach projektu Turystyczna Sieć Współpracy – klaster „Suwalszczyzna – Mazury”.

To kolejny pomysł na nietypowe działanie promocyjne w naszym regionie. Suwalska Izba Rolniczo – Turystyczna właśnie zakończyła etap poszukiwania wykonawcy projektu. Gra internetowa powinna powstać do końca lutego 2012 roku. Jej celem – oprócz rozrywki – będzie promocja sześciu powiatów: suwalskiego, augustowskiego, sejneńskiego, gołdapskiego, oleckiego oraz ełckiego. Gierka powinna przyciągnąć internautów w wieku 13-18 lat. Co może być wbrew pozorom bardzo trudnym zadanie. O tym, czy gra fabularna z zadaniami do wykonania, z wrogami do pokonania i poziomami doświadczenia do osiągnięcia spełni oczekiwania młodych graczy, przekonamy się już za kilka miesięcy.

Zamysł jest taki, by cyber-Jaćwing mógł zbierać, handlować, negocjować, walczyć, rzucać zaklęcia, zawierać sojusze, komunikować się z innymi graczami, tworzyć i niszczyć świat „Sudavii”, i… płacić. Bo gra ma być płatna. Konto w grze będzie można doładować przez SMS lub przelew. Wychodzi na to, że promocja regionu osiągnie zupełnie inny wymiar niż dotychczas. Zapowiada się całkiem ciekawe doświadczenie, tym bardziej, że gra musi odwzorowywać istniejące miejsca i miejscowości na terenie 6 powiatów. „Sudavię” można więc już teraz uznać za podróż w czasie i przestrzeni.

O co chodzi w grze? Internauta będzie mógł wcielić się w członka jednego z plemion jaćwieskich, poszukującego przygód i szczęścia. Każde plemię ma mieć inne możliwości, umiejętności i cechy. Zadaniem gracza będzie zdobywanie doświadczenia poprzez wykonywanie zadań, poszukiwanie przedmiotów i walkę z innymi postaciami. Za zdobyte pieniądze gracz kupi ekwipunek, broń, przedmioty magiczne. Gra ma zawierać minimum 200 zadań do wykonania. Jeśli gracz zgromadzi odpowiednią sumę pieniędzy, będzie mógł założyć własną wioskę lub zostanie członkiem już istniejącej (po złożeniu petycji i jej pozytywnym rozpatrzeni przez założyciela wioski).

Fot. http://www.freedigitalphotos.net

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz